CES 2010: Robot Mint köşe bucak parlatıyor

Tüketici Elektroniği Fuarı CES’te görücüye çıkan Mint isimli robot paspas ve toz alıcı, tekrar kullanılabilir ve tek kullanımlık temizleme bezleri ile iyi bir iş çıkartıyor.
Altına bezini takıp düğmesine basıyorsunuz ve Mint işini görmeye gidiyor. Kuru bezler toz ve kiri tutarken, paspas moduna alıp ıslak bezini taktığınızda Mint ileri-geri hareketi yaparak yerleri bir güzel paspaslıyor. Bu çekici ve ufak alet, Evolution Robotics’in Northstar yön bulma teknolojisini kullanıyor. Küçük bir projektörden tavana kızılötesi ışın gönderen alet, robotun bunları fark etmesi ile daha önce temizlediği yerlere gitmemesini sağlıyor.
Evolution Robotics CEO’su Paolo Pirjanian, Mint’in rastgele bir yol izleyen robotlara göre 3 ila 5 kat daha hızlı temizlik yapabildiğini söylüyor. Ayrıca çok daha kısa sürede tamamladığı temizlik sayesinde kullanım ömrünün çok daha fazla olduğunu belirtiyor.
Mint 2010 sonbaharında satışa çıkacak ve fiyatının 250 dolardan daha az olması bekleniyor. Bu fiyat en ucuz iRobot olan Scooba 330’dan daha az.
 Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.