Hp’den Network Çözümleri

HP’DEN NETWORK ÇÖZÜMLERİ
Müşterilerinin BT altyapısının yenilenmesi ve dönüşümünde liderlik ederek şirketlerin verimliliğini artırmaya devam eden HP, düzenlediği basın buluşmasında Network Çözümleri ile kurumlara sağladığı iş faydalarını tanıttı.
12 Ocak 2010 – HP, 2010 yılında kurumlara network çözümleri alanında kolay yönetilebilir ve kapsamlı altyapılar sağlayarak iş performansı ile yatırım geri dönüşünü artırmayı tüm hızıyla sürdürüyor. Güç Kaynağı ve Soğutma Çözümleri Sağlama Programı ile endüstri standartlarına uygun veri merkezleri kuran HP, teknoloji transferini hızlandırıyor ve az enerji tüketen, düşük maliyetli, çevreci donanım alternatifleri sunuyor. HP küresel dönüşüm kapsamında kurumların BT altyapılarını Tümleşik İletişim yaklaşımıyla ele alıyor ve Network konusunda yatırım ve Ar-Ge çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.
Bu bağlamda, HP Türkiye Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü Nur Yolcu Nakiboğlu ve Network Çözümleri İş Birimi Yöneticisi Murat Hatipoğlu liderliğinde düzenlenen basın buluşmasında, HP’nin network çözümleri alanında kurumlara sağladığı iş faydaları 3 ana başlıkta toplanıyor:
• Veri merkezlerinde performansın arttırılması ve uygulamalardaki kolaylıklar
• Network güvenliğinin sağlanması
• HP Tümleşik İletişim (UC) ürün portföyü ile gelen zengin iletişim seçenekleri: ses, faks, e-posta, sesli posta, görüntülü konferans, veri konferansı, ses konferansı, iş istasyonlarıyla ortak çalışma, kablosuz iletişim ve mobil cihaz iletişimi.
Kurumsal Veri Merkezi Network Çözümü, veri merkezlerinin diğer sistemlere bağlanmasını kolaylaştırmak ve veri merkezini temel alan birleşik bir network sistemi kurmak için sunulan en iyi çözümleri bir araya getiriyor. Bu çözümler, Network, Güvenlik, Uygulama Hızlandırma ve Veri Merkezini Yüksek Hızlı Veri Yoluyla Diğer Sistemlere Bağlama ve Konsolidasyon seçeneklerini kapsıyor. Söz konusu seçenekler, veri merkezi uygulamalarının performansını artırarak bu uygulamaların çok daha kolay kullanılmasını sağlıyor.
Ağlar ve bu ağlar üzerinden sunulan hizmetleri izinsiz olarak değiştirme ve engelleme girişimlerinden korumayı kapsayan Network Güvenliği konusunda bilgi veren Network Çözümleri İş Birimi Yöneticisi Murat Hatipoğlu, müşterilerinin kendi bünyelerinde bulunan BT personelinin BT güvenliği ile ilgilendiklerini söyledi. Hatipoğlu sözlerine şöyle devam etti: “HP olarak müşterilerimize birçok ek hizmet sunuyoruz, çünkü konuya daha farklı bir yaklaşımımız var. Çoğu yaklaşım geleneksel güvenlikle ilgilenir, yani BT altyapısını çevre unsurlardan korur. Ancak dünya ve iş yapış tarzları değiştiği için tek başına bu yaklaşım yeterli değildir.” İşbirlikleri, ağ birleşimleri, uzaktan çalışan personel, misafirler ve dışarıdan alınan danışmanlık hizmetlerine bağlı olarak sınırların yeterince iyi tanımlanmamış olduğunun altını çizen Hatipoğlu, birçok güvenlik ihlalinin ağın içerisinden gelebileceğini söyledi. Hatipoğlu, “Güvendiğimiz insanlar, internette dolaşırken veya arkadaşlarının harici belleklerinden, farkında olmadan bir virüsü ağa taşıyabilirler. Tanımlı kullanıcılar verilere ihtiyaçları olmadığı halde erişebilirler. Günümüzün tehditlerini azaltmak için yeni teknikler ve teknoloji kullanmak şarttır” dedi.
Network Güvenliği ayrıca, network’ün zararlı etkilere yol açmadan doğru bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Network güvenliği verilerin doğru olarak aktarılmasını, bu verilere kolayca erişilebilmesini ve verilerin gizliliğinin korunmasını garanti altına alıyor.
HP Türkiye Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü Nur Yolcu Nakiboğlu ise HP Tümleşik İletişim (UC) Çözümleri hakkında bilgi verdi. Nakiboğlu, HP’nin karışıklığı giderici ve müşterilerin, iş ortaklarının ve çalışanların gerekli kaynağa gerekli zamanda ulaşmalarını sağlayan ve bu şekilde daha etkili iletişim çözümleri sunan işletmelere yönelik bir portföye sahip olduğunu söyledi. Nur Yolcu Nakiboğlu, HP Tümleşik İletişim Çözümleri’nin şirketlerin erişilebilirlik durumu, anlık mesajlaşma, IP telefonu & ağları, konferans, tümleşik mesajlaşma (sesli mesaj, e-posta ve fakslar için ortak bir mesaj saklama yeri) gibi teknolojileri bir arada entegre şekilde kullanılmasının sağladığının altını çizdi.
Iletişim Bilgileri:
Hande Çıkrıkçı
Zarakol İletişim
[email protected]
0212 217 29 99
Basın bültenlerinden derlenmiştir

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.