IBM, yazılım grubundaki ürünlerini çözüm ortaklarıyla paylaşmaya devam ediyor

IBM Yazılım grubunda yer alan Rational, en son yenilikleri gerçekleştirdiği toplantı ile duyurdu. Rational Yazılım Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Mike O’Rourke’un da katıldığı toplantıda entegrasyonun önemi vurgulandı.
9 Ekim tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen ve Ayrotek’in hayata geçirdiği toplantıda birçok yetkili, sunumlarını katılımcılarla paylaştı. Rational Yazılım Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Mike O’Rourke’un “Yazılım Yaşam Döngüsünde Bütünleşik Ortam ve Entegrasyonun Önemi” başlıklı konuşmasının da yer adığı toplantıya birçok Rational profesyoneli katıldı.
O’Rourke, gerçekleştirdiği konuşmasında Rational Jazz platformunun özelliklerinin üzerinde durdu. Tüm dünyada IBM’in Ar-Ge ekibinin değişik noktalarda konumlandığını belirten yönetici, bu dağınık durumun aslında IBM’e hareket kabiliyeti kazandırdığını açıkladı. O’Rourke, doğru araçlarla, IBM gibi dev bir yapının bile verimliliğinin arttırılabileceğinin üzerinde durdu. Buna bağlı olarak da zaman geçtikçe, her yeni çıkan yazılım ürününden sorumlu kişi sayısının azaldığını belirtti.
Toplantıda konuşma yapan Ayrotek Genel Müdürü Ülker Gürpınar, Rational ürünlerinin firmalar için önemini vurguladı. Takım çalışmasının üzerinde duran Gürpınar, yazılım ekosisteminde Rational ürünlerinin faydalarından bahsetti. Daha sonra bir sunum gerçekleştiren Ayrotek İstanbul Teknik Hizmetler Müdürü Halil Bahadır, ürün ailesinden bahsetti. “IBM Rational Jazz Platformunda Yazılım Yaşam Döngüsü Entegrasyonu” başlığını taşıyan konuşmada Rational Team Concert, Rational Requirement Composer ve Rational Quality Manager seçeneklerini detaylı olarak anlattı. Rational Jazz platformu üzerinde çalışan bu seçenekler, kurumlara büyük avantajlar sağlıyor.
Detayı bilgi için;
www.ayrotek.com.tr
Ayrotek Hakkında
AYROTEK her sektörden Ulusal firma ve kurumlarımızın Bilgi Teknolojileri Hizmetlerinde beklenen en modern ve çevik üretim tekniklerine, güvenlik-kritik yazılım geliştirme altyapılarına, en verimli proje, süreç ve sistem yönetimlerine ulaşabilmeleri için 60’ın üzerinde Yerel Eğitim Hizmetleri ile birlikte, Uluslararası Sivil ve Askeri Proje Geliştirme ortamlarına, Uluslararası Kalite Spesifikasyonlarına uyumlu çok geniş Danışmanlık Hizmetleri sunmaktadır. Savunma Sanayii’nden Finans ve Telekom’a çok sayıda sektörde ve Endüstride yazılım yapılan her yerde AYROTEK Hizmetlerinden yararlanmak verimliliğinizi en üst düzeye çıkaracak çözümleri beraberinde getirir. AYROTEK 25’er kişilik 2 ayrı Eğitim Salonu ile çok sayıda kurumumuza çeşitli eğitimler vermektedir. Ayrıca Kurumlara/Projelere özel tasarlanan eğitimlerimiz ve sınavlarımız Proje Yöneticilerine ve Mühendislerimize kariyerlerinde çok kullanacakları sertifikaları kazandırır.
Kaynak: www.potkal.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.