Nissan, 80. Cenevre Uluslararası Motor Show’da

Nissan’ın Yeni Global Kompakt modeli ve Juke Cenevre’de…
Nissan’ın yeni global kompakt otomobili, küçük Crossover modeli Juke ve elektrikle çalışan sıfır emisyonlu Leaf’in ilk kez Avrupa’da tanıtılacağı lansmanda Nissan’ın büyüme hızı, ürünlerdeki yenilikçi stratejisi ve tasarım alanlarındaki liderliği de vurgulanacak.
* Yeni Global Kompakt modelin dünyada ilk tanıtımı
* Nissan’ın küçük crossover modeli Juke’un dünyadaki ilk tanıtımı
* Nissan’ın elektrik enerjisi ile çalışan ve 2010 yılında satılmaya başlanacak Leaf’in Avrupa’da ilk tanıtımı
* Yenilenmiş Qashqai
* Yenilenen Pathfinder ve Navara
* 370Z Roadster
Yeni Global Kompakt otomobil
Nissan’ın yeni global kompakt otomobilinin dünya lansmanı Uluslararası Cenevre Motor Show’da yapılacak.
Juke
Yeni model küçük otomobil segmentinin ihtiyacı olan dinamizm ruhunu bu sınıfa fazlasıyla kazandıracak. Nissan, bu modeliyle Avrupalı kullanıcılara klasik ve geleneksel bir hatcback otomobilin dışında sıradışı bir alternatif sunuyor. Nissan’ın Avrupa’daki Crossover ürün serisinin dördüncü modeli olan araç, markanın bu segmentteki öncülüğünü bir adım öteye taşıyor.
Çarpıcı dizayn, mükemmel yol tutuş ve sürüş zevkinin kullanıcı dostu teknolojilerle birlikte harmanlandığı bir araç olan Juke, tüm bu benzersiz özellikler ışığında Avrupa’ da emsalsiz bir pazara hitap edecek.
Leaf
Nissan’ın C segment aile otomobili olarak satışa sunulan Leaf, birçok alana yönelik sağladığı pratik faydalar ve çok önemli bir farklılığıyla geleneksel rakiplerinden ayrılmaktadır. Bu fark, sıfır CO2 salınımını sağlaması ve düşük kullanım maliyetlerine sahip olmasıdır.
Leaf saf DNA’lara sahip bir elektrikli otomobil olarak tasarlanmış ve Nissan için seri olarak üretilecek ilk otomobil olması açısından önem taşımaktadır. Araç 140 km. hıza kadar ulaşabilmektedir.
Leaf, Avrupa’da seçilmiş pazarlarda 2010 yılında satışa sunulacaktır.
Yenilenen Qashqai
Nissan’ın Avrupa’da geleneksel hatchback modeline alternatif olarak öncülük eden orta boy Crossover’ı Qashqai, sınıfının lideri olarak, konumunu sağlamlaştırmak adına kapsamlı bir yenilenme sürecinden geçmiştir.
Qashqai’de görsel olarak en önemli değişim tamamen yenilenen ön cephesinde yer almaktadır. Yeni kaput, ön tamponlar, kanat şeklinde sportif ızgara ve farlar Qashqai’ye sofistike bir hava katmaktadır.
Yenilenen Pathfinder&Navara
Kapsamlı olarak yenilenen Pathfinder ve Navara, Cenevre Motor Show’un sergilenecek diğer ürünler arasında yer alıyor. Her iki modelde 3 litre V6 motor bulunmaktadır. Motorlar, 175Kw (238 PS) ulaşırken tork 550 Nm ile sınıfında liderliği getiriyor.
Aynı zamanda her iki aracın iç komfor ve kalitesinde de önemli revizyonlar gerçekleştirilmiştir.
370Z Roadster
Nissan’ın ikonik Z otomobilinin üstü açılabilir versiyonu, Cenevre Motor Show’da tüketicilerle buluşuyor. Coupe versiyonuna benzer biçimde, Roadster, 3.7 litre V6 motor ile 241 kw (328ps) ve 363 nm verilerine sahiptir. Model arkadan çekişlidir.
Kaynak: www.basinbulteni.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.