11. sınıf ingilizce kitabı cevapları, 11. sınıf Anadolu lisesi coursebook cevapları, lise 3 Anadolu lisesi kitabı sorularının cevapları

Önemli Not: Arkadaşlar Başlık üstündeki (Facebook’ta beğen) Sayfamızı facebookta beğenerek 11. sınıf ingilizce kitabı cevapları ile ilgili tüm haberleri anında facebook sayfanızda görebilirsiniz.. Yapmanız gereken tek şey başlık üstündeki (Teknolojiweb.Net facebook’ta) beğen butonuna tıklayarak sayfamızı beğenmek.. Teşekkürler 
UNIT 1
sayfa.1
1.c
2.a
3.c
sayfa.2
A. yes i have close friends. they are responsible. i can tell them everything ’cause i trust them. these makes them special for me.
B.
1.d
2.c
3.b
4.e
5.a
C.
1.disabedient
2.determined
3.excited
4.
D.
1.Writer
2.rob
3.Rob???
4.Angie
5.Emily
6.Angie
sayfa.3
Listening&Speking
A.
1.picture=>fat
2.picture=>short
3.picture=>tall and thin
sayfa.4
C.
physical => tall, hazel eyes, dark complexion, long wavy hair
personality => smart, successful, flexible, inventive
sayfa.5
Listening&Speaking
A.1.
1.sports **ight lifting
2.basketball
3.football
4.tennis
5.archery
6.swimming
7.playing guitar
A.2.
I play volleyball
sayfa 5
B. goes runnin-makes music- does body building- play tennis- goes windsurfing-rides a motorcycle
reading & writing
A:3
B:5
C:1
D:2
E:4
sayfa 6
C. paragraph1: set the scene
paragraph2:Physical appearance
paragraph3:Persanolity choracteristics
paragraph4:hobbies interests likes and dislekes
paragraph5:comment
LET’S PRACTISE
B.1:looks small
2:looked like twins
3:looks like clown
4:looks sleepy
sayfa 7
C. yazmayı unutmuşum :s
D.1:dedicated
2:mean
3:alert
4:sensitive
5:knowledgeable
6:Obsessed
7:attentive
8:beastful
9:self confident
FUN CORNER
1: see you tonight
2:do you love me
3:I watch you
4:forget me forevere
5:are you a book worm
6:I can’t bear you
UNIT 2
MY TOWN (kasabam)
birinci soruda şehirinizde bulunanları işaretleyin
ikinci soruda yaşadığınız şehirden memnun olup olmadığınızı nedeniyle yazın
parçadaki yerleştirme
1: c
2: d
3: a
4: e
5: b
sayfa 9
C. sırayla
true
false
false
true
false
LISTENİNG & WRITING
A.şehir yaşamınımı kırsal yaşamımı seviyorsunuz diyor kafanıza göre cevaplayın
mesela: I like a town life because ; town life is peaceful,natural , not noizy…
B.
1.
4.
6.
8.
9.
ve 10. kutucukları işaretleyin
Page.10
reading&speaking
A.1. no i never been to foreign country.
2. yes i would like. because there are pyramids in egypt. they are interesting.
C.
1. have a vaccination
2. take insect repellent
3. take biscuit and tinned food
4. going in winter.
Page.12
Reading&writing
A.
1.I think sultanahmet is special.
2. I have visited sultanahmet.
C.sırasıyla
3-4-2-1 paragraflar.
Page 13.
C.a.
1. should
2.had better
3.had better
4.shouldn’t
5.should
6.should
7.should
8.shouldn’t
C.b.
1. I think she should spend time with her friends and her homeworks.
2.I think he shouldn’t use car.
3.I think she should find another work that makes her happy.
4.I think they should throw in trash.
D.
1.peaceful
2.crowded
3.adventurous
4.sand
5.historical
6.counter
7.ordinarily
8.panoromic
9.spoiled
UNIT 3
Page.15
1. yes i remember them
2. they are special and unforgetable for me. I had a great time with them.
Reading&speaking
A.
1. in first photograph they are friend
in second photograph they are mother and son
in third photograph she is employee.
unit 4
page 22.
A.
1.express
2.laughed
3.behave
4.older
5.independent
6.become
B.
1.d
2.b
3.a
4.a
5.a
6.a
7.a
8.b
9.c
10.b
11.d
C.
1. am thinking/think
2.does/smell
3.will taste
4.are having
5.are wearing
6.do/smell
7.tastes
8.sounds
9.are you feeling/feels
D.
1.wear or am wearing
2.talked
3.asked
4.were
5.did not want
6.kept
7.noticed
8.were
9.was
10.was
E.
1.my dughter did not bite her nails
2.
3.how long ago have you met your cousin?
4.she handed in the project a week ago
5.she took the photos while she was on holiday
6.I had rested for an hour…
7.kerem fell for aslı at the first sight
8.the roof of the car fell in after the accident.
Kaynak: www.tekblogcu.com izni ile alınmıştır

24 YORUMLAR

 1. arkadaşım neden bu cevapları yayınladığını sorabilir miyim.öğrencilere yardım etmek istiyorsan aslında kötülük yaptığının farkına varmanı dilerim.zaten bukadar basit bi kitapla çok bir şey öğrenemiyecekler bari bırak da az da olsa işe yarar bir ingilizceleri olsun.ama galiba sen eğitimci değilsin bunun farkında olmadığına göre.eğitimciysen bu daha kötü zaten.

  • Bence siz bu konulardan faydalandınız ve başkalarının faydalanmasını sanırım istemiyorsunuz.. Çünkü arama motorlarından konu aratarak sitemize gelmişsiniz.. Diğer ziyaretçilerimize lazım olduğu gibi bu konu sizede lazım olmuş.. Bu kategoride eğitimci değilim ama farklı dallarda eğitimcilik yapıyorum.. Son olarak şunu söyleyeyim: Bu cevaplara sizinde ihtiyacınız vardı ama siz biraz kendinizi düşünmüşsünüz..

 2. biraz önce 11.sınıfta okuyan kuzenim yanımdaydı ona ödevini yapmasında yardımcı oluyordum bir an bu sayfaya girdiğini farkettim muhtemelen söylediğin aramayı da o yaptı.ona bunun yanlış olduğunu anlattıktan sonra o da anladı bunun yanlış olduğunu ama her öğrenci bukadar şanşlı olmayabilir.evet kuzenim faydalanmaya çalıştı ona engel oldum ve evet başkalarının da faydalanmasını istemiyorum umarım onlarda yakında anlarlar.ve ben de bir eğitimci olarak bu işin peşini bırakmam.madem eğitimcisiniz bunun doğru bir şey olmadığını bile bile neden yaptığınızı merak ediyorum.

  • Size birşey diyeyim mi? Bu içeriğin aynısı neredeyse binlerce sitede var.. Benim eğitim branşımla bu yayımladığım branş arasında çok fark var. Ben müzik üzerine eğitim veriyorum. Kuzeniniz her ne kadar yanlış yaptığını farketsede bu içerikten faydalandı değil mi? Ayrıca biz bu içerği 8 Mart 2010 Pazartesi günü tekblogcu.com adresinden almışız.. Hatta yazının enaltında bile kaynağı var.. İnternette binlerce ödev sitesi var. Hepside yardım alamayan öğrencilere yardım etmek amaçlıdır.. Çoğu para alır ama ben asla almam..

 3. ben işin maddi boyutunda değilim.ilgilenmiyorum o boyutuyla.ben sizin sayfanızı tesadüfen gördüm.özellikle sizinle ilgili bir tepki değil bu.başka sayfayı görsem ona da tepki verirdim.ama hala yardım alamayan öğrencilere yardım amaçlı demenize şaşıyorum.siz de biliyorsunuz ki hiç bir öğrenci evet cavap buymuş ama acaba neden buymuş diye düşünmeyecektir.öğencilere bu şekilde yardım edemezsiniz ki.eğer amacınız gerçekten yardımsa bence sayfanın içeriği doğrudan cevap anahtarı olmamalı.madem yorum almak için bu linki koydunuz eleştiriye açıksınız demektir.ve eğer alanınızda iyi bir eğitimciyseniz bu eleştiriyi dikkate almanızı umarım.evet müzik üzerine eğitim veriyo olabilirsiniz ama sizin öğrencilerinizin düzgün çıkardığı sürece size neden bu notaya basıyorum diye sormalarına gerek var mı bilmiyorum.ama bu öğrencilerin cevabın neden bu olduğunu bilmeye ihtiyçları var.aksi taktirde öğretmenleri neden bu cevabı verdin dediğinde susup kalacaklardır. diğer sayfalara gelince bu işin peşini bırakmayacağımı söyledim.

  • Eleştrilere her zaman açığız.. Ama yıllardır kimse bu soruları ve cevapları listesinden kaldırmadı.. Bu tezler aynı zaman ilk yayımlayan kimse onun tarafından hazırlanmıştır.. Bu arada burada yorum yazdıkça sayfanın dataların yükselmesine sebeb olacağız. Sohbet ortamı gibi oluyor. Yorumda gizli tuttuğumuz mail bölümüne bıraktığınız adresi msn olarak kullanıyorsanız oradan durumu netliğe kavuşturabiliriz.

 4. ayrıca kuzenime engel olduğum için faydalanmadı.ve çok başka bi branşa sahipken neden kendi branşınızla ilgili bir sayfa kurmadınız.

  • Yorum bölümündeki mail adresi var orayı her zaman gizli tutuyoruz oraya bıraktığınız adresi msn olarak kullanıyorsanız izniniz olursa sizi eklerim ve konuşmaya oradan devam edebiliriz. Burasını biraz sohbet alanına çevirdik o yüzden bu isteği rica olarak görün.

 5. gayet faydalı bir paylaşım ne diye kınanıyor ? kusura bakmasın kimse de sistemin adamı olarak eşşek yükü kitabı sırtımıza yükler tıpı kazanırsan adamsın kazanmazsan değilsin derseniz , 15 dersten ben sadece fizik kimya biyoloji matematiğe çalışır diğerlerinde türlü hilelere başvurur ve bundan asla utanmam. utanması gereken birisi varsa bizleri bu hale getirenler olmalıdır.

 6. iremcim ben tıp okumadım ama kimse de bana adam değilsin demedi.ben daha önce de anlattığım gibi sayfayı değil içeriğini eleştiriyorum.size yardımcı olmalarına saygı duyuyorum bunu sitenin kurucusuna da söyledim.eğer amaç yardımsa sadece motomod direk cevap anahtarı yerine bunun sebebi de açıklanıp sizlere daha fadalı olunabilir bunu anlatmaya çalışıyorum.biz zaten eğitim sisteminin çok yanlış olduğunun farkındayız bunu da eleştiriyoruz ama sana adam değilsin diyen eğer bir eğitimciyse bikere o gerçek bir eğitimci değildir ve amacı zaten senin üzerinden prim yapmaktır bu yüzden de tabiki sana tıp kazanmazsan adam değilsin diyecektir.oyüzden eleştirimi yanlış anlamazsın umarım.

 7. kitap eşşek yükü felan değil, -(ingilizceyi seven için)- bu tür sistemler öğrencinin sadece öğretmene ödevi yaptım göstermek istemesiyle meydan getiriliyor. MEB `in buna göz yumması saçmalık, oldu olacak sorulacak sorularıda koysunlar öğrencinin hiçbir katkısı olmasın. Zaten lisede çoğusu bu dili öğrenme gayesinde değil, herkes 45 alır bi türlü geçeriz gözüyle bakıyor -(benim gibiler hariç)- Takıldığınız yerde translate`ler mevcut oralardan destek alabilirler ama direk cevap anahtarından bakılması mantıksız. Bende bir lise 3 öğrencisi olarak bunları kınıyorum.

 8. admin süpersin.kim ne derse desin bir sürü boş beleş siteler var eleştirilmiyor.Ancak böyle faydalı siteler eleştiriliyor.Admin sağol

 9. admin cok tesekkur edrim ingilizce biliyorum aynı zamanda almanca da bılıyorum ama bu kitaplardaki sıkıcı parçaları okumak işime gelmiyor. hani insan kendi dilinde yazan bir seyleri de okumak ıstemez ya onun hesap…;) kacınız acıp dil anlatım kitabını düzgünce okudunuz? şahsen ben okumadım hep sacma geldi ingilizce kitabı da onun gibi parcalar dandik… admin gercekten yarayslı iş yapıyorsun gercekten cokkkkk tesekkur ederım cok sağol… ödevi göstermeyince fırca yeriz ödevi yapınca da nıye ınternetten yaptın olur bızı bu duruma getıren meb utansın artık ….DEVAMINI BEKLIYORUMMM ADMIN GERCEKTEN COK TESEKKUR EDERIM

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.