6 ayda bir yeni Symbian sürümü gelecek!

Windows Mobile ve Android ile sıkı rekabete giren Symbian yenileniyor; hem de birkaç kez…
Symbian Foundation, geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yaptığı bir açıklamasında, yoğun bir program çerçevesinde yeni Symbian sürümlerini hazırlamakla meşgul olduklarını duyurdu. Her 6 ayda bir Symbian’ın yeni bir sürümünü kullanıcılara ulaştıracaklarını ifade eden şirket yetkilileri, bu program dahilinde ilk Symbian’ın bu yılın sonlarına doğru telefonlarda görünebileceğini belirtti.
Nokia’nın kalan son hisselerini satın almasıyla yoluna devam eden Symbian Foundation’ın yeni Symbian sürümleri için hazırladığı takvim öylesine yoğun ki, şu an için Symbian grubununçok sayıda Symbian sürümü üzerinde çalıştığı dahi söylenebilir.
Bu program çerçevesinde yayınlanacak ilk Symbian sürümü, ki Symbian 2 olarak da addedilebilir, bu yılın sonlarına doğru telefonlarda görünmeye başlanacak ve S60 5.1’i temel alacak. Symbian S60 5.1 şu anda Nokia 5800 XpressMusic‘te kullanılıyor.
Symbian’ın araştırma bölümünde bulunan David Wood’a göre Symbian 2’nin hemen ardından Symbian 3’ün de 2010 yılı içerisinde telefonlarda görülmesi mümkün. Symbian 4 için ise şimdilik hiçbir şey netlik kazanmış değil.
Bilgi için: Nokia Danışma Hattı
Telefon: 0 212 337 17 17
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.