ABD'li Yazılım Devi ZOHO Türkiye'de!

Kişisel ve kurumsal kullanım alanlarında internet tabanlı çözümleriyle elde ettiği başarıyla hızla yükselen ABD’ li yazılım devi ZOHO Türkiye’de!
ZOHO, Türkiye’de Teknocube Bilgi Teknolojisi Hizmetleri şirketiyle işbirliği anlaşması imzaladı.
Teknocube, bu anlaşma ile; dünya genelinde yaklaşık 1.5 milyon kullanıcısı olan ZOHO’ nun, dünyada Yazılım Evrimindeki Bir Sonraki Adım” olarak kabul edilen SaaS – Software as a Service (Bir Hizmet Olarak Yazılım) modeli üzerinde oluşturduğu yazılımlarını Türk kullanıcılarıyla buluşturacak.
Zoho ile Teknocube arasında imzalanan anlaşmaya ilişkin konuşan Zoho İş Geliştirme Direktörü Ian Wenig, “ZOHO olarak Türkiye’ deki dinamik iş dünyasına ürün ve hizmetlerimizi Teknocube ile sunacak olmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi.
Teknocube Genel Müdürü Burak Akcen ise “Alanında oldukça uzman kişilerden oluşan genç bir şirket olarak ZOHO ile anlaşma imzalamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İlk aşamadaki hedefimiz;  ZOHO know-how’ ı ile Teknocube’ un hızlı ve kaliteli hizmet = memnun müşteri anlayışını aynı potada birleştirerek, kurumsal ve bireysel kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılayabilen, uygun maliyetli çözümler sunmaktır. Global finans krizinin Türkiye’ deki etkilerini ZOHO’ nun benzersiz SaaS çözümleri ile minimize edebileceğimize inanıyoruz. Teknocube, ZOHO ile Türkiye bilişim sektöründe kısa süre içinde ses getiren projelere imza atacak ve saygın firmalar arasındaki yerini alacaktır” dedi.
Teknocube
Teknocube Bilgi Teknolojisi Hizmetleri Limited Şirketi kişisel ve kurumsal müşterileri için uygun maliyetlerle katma değer sağlayan bilgi teknolojisi çözümleri sağlamak hedefiyle 2009 yılında kurulmuştur. Ekibinin Türkiye’ nin önde gelen holding ve büyük şirketlerinde edindiği 20 yıllık deneyim ve know-how’ ı ile yazılım implementasyon, danışmanlık, uyarlama ve özelleştirme hizmetleri vermektedir.
Zoho
Zoho, 1996 yılında müşterilerine yazılım çözümleri üretmek üzere kurulan AdventNet Inc.‘ in kardeş şirketi  olarak 2005 yılında, kullanıcılarına kapsamlı kurumsal ve kişisel web uygulamalarını uygun maliyetlerle sunmak amacıyla kurulmuş ABD merkezli bir şirkettir.
2008 sonu itibariyle verdiği hizmetler, dünya çapında 1.5 milyon iş ve kişisel kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Büyük çoğunluğu mühendislerden oluşan 1000 civarında personeliyle 2008 cirosu 100 milyon USD rakamına yaklaşmıştır.
Müşterileri arasında Alcatel, AOL Time Warner, AT&T, Bank Of America, Bosch, British Telecom, Cisco, Coca Cola, Dell, Ericsson, HP, McDonalds, Microsoft, Mitsubishi, Motorola, Nokia, Pfizer, Samsung, Siemens, Toshiba, Vodafone gibi dünya devleri bulunan AdventNet, Zoho alt markası altında SaaS (Software as a Service) modeliyle 20′ den fazla yazılım ürününe sahiptir.
Detaylı bilgi için;
www.teknocube.com
www.zoho.com
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.