Android'e ilgi büyük

Bu ayın sonlarına doğru satışa çıkacak olan Google Android’li ilk cep telefonu HTC G1 için T-Mobile kısa sürede inanılmaz bir ön sipariş rakamına ulaştı.
iPhone’un ortalığı silip süpürdüğünü düşünenler bir kez daha durup düşünmeli. Üzerinde Google’ın yeni cep işletim sisemi Android bulunan ve T-Mobile ile birlikte piyasaya sürülecek olan ilk cep telefonu HTC G1 için ön siparişlere çok büyük bir ilgi geldi. 1.5 milyon kişinin başvuru yaptığı ön sipariş listesi de stokları doldururken, şu an için daha fazla sipariş alınamayacağı duyuruldu.
Google bir süredir Amerika’da T-Mobile ve diğer donanım üreticileriyle birlikte çalışarak sorunsuz bir işletim sistemini oturtmak üzere girişimde bulunmuştu. İşletim sistemi üzerinde çalışacak olan uygulamalar aynı zamanda Android Market adı altında bir çatı altında toplanarak satışa da sunulacak. Uygulamalar şu an için G1’in Wi-Fi, kayar kapak, dokunmatik ekran veya Bluetooth gibi özellikleri nispetinde çalışacaklar.
Öte yandan Android Market’in iPhone için kullanılan App Store’dan daha fazla ilgi çekmesi de bekleniyor. Çünkü uygulama geliştiricilerle yapılan gelir anlaşmasına göre tüm para kendilerine aktarılacak. App Store’da ise satışın yüzde 30’u Apple tarafına aktarılıyordu.
Kaynak: www.cnetturkiye.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.