Android'li Motorola

Google’ın mobil işletim sistemi Android’in resmi duyurusunun ardından, söylentilere bakılırsa Motorola üzerinde Android yer alan akıllı telefon üretimine geçecek.

Henüz bir isim verilmeyen yeni akıllı telefon modelinin HTC’nin G1’inde olduğu gibi dokunmatik ekran ve kayar kapakla açılan QWERTY tam klavye yer alması bekleniyor. Özellikle sosyal ağlara ağırlık verilecek olan telefonun satış fiyatı ise yine tahminlere göre 150$ civarında olacak.
Henüz resmi olarak onaylanmasa da telefonda Facebook veya Myspace gibi çeşitli sosyal ağ siteleriyle bütünleşik bir arayüz bulunacak. Popüler kariyer yönlendirme ve iş arama sitelerinden Monster.com’da kısa bir süre yer alan Motorola imzalı ilanda Android “sosyal akıllı telefonu” için yazılım mühendisleri arandığının belirtilmesi bu düşünceleri kuvvetlendiriyor.
Motorola Android projesine 50 milyon dolarlık bir kaynak ayırdı. Bu da yakın gelecekte üzerinde Android yer alan birkaç farklı modelin üretilebileceği şeklinde düşünülebilir. Henüz telefonların çıkışı için de kesin bir tarih yok. Ancak beklentiler ve işleyiş süreci 2009’un ikinci yarısına işaret ediyor.
Kaynak: www.cnetturkiye.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.