Araba acentelerinden ilginç uygulama

Bir firma, bir araba satın alana 10 bin klometreye kadar benzin parasını garanti ederek, benzin kartı vermeye başladı.
Danimarka’da araba acenteleri ilginç bir uygulamaya başladılar. Araba satabilmek için müşterilere çeşitli imkanlar tanıyan acentelerden Peugeot firması, bir araba satın alana 10 bin klometreye kadar benzin parasını Garanti ederek, benzin kartı vermeye başladı.
Danimarka’da 2007 yılı başından itibaren geçerli olan yasayla, firmalara rekabet şünsı tanımak için satılan malın yanında hediye verme hakkı tanınmış ancak verilecek hediyenin cinsi ve gerçek değerinin açıkça belirtilmesi şartı konmuştu.
Peugeot firması sözcüsü janne Bock “Danimarka’da araba satışlarında büyük düşüş yaşandı. Satışları arttırmak için hediye verme yöntemini tercih ettik. Zaten araba alacak olanlar uygulamadan çok memnunlar” dedi.
Diğer araba acenteleri de müşterilerine ücretsiz servis yada belirli bir süre ücretsiz tamir gibi sözler vermeye başladılar. Tüketiciyi koruma Ombusmanında hukukcu Tina Dhanda, araba satın alacakların çok dikkatli olmaları ve verilen hediyelere kanmamaları gerektiğini belirterek, verilen hediye miktarının bir çok araba fiyatının içine ilave edildiğini söyledi.
Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.