Araç İçinde 4G Bağlantı

Alcatel- Lucent, Paris’te yaptığı tanıtımda 4G adı da verilen Long Term Evolution (LTE) bağlantısı kullanan araç için teknolojilerini tanıttı.
Alcatel-Lucent, 19 Ocak’ta Paris’te düzenlediği etkinlikle mobil genişbantın geleceğini gözler önüne serdi.
Alcatel-Lucent kampüsünde gerçekleştirilen etkinlikte, 2,6 GHz spektrumunda bir Long Term Evolution (LTE) ağına yönelik canlı demolar ve LTE Bağlantılı Otomobil’in Avrupa pazarına ilk tanıtımı yapıldı.
 
Araç içi LTE bağlantılı cihazlarla müzik indirme, online oyun oynama gibi birçok şey yapılabilecek
Etkinlik, LTE Bağlantılı Otomobil’in Avrupa’daki ilk canlı demosu olma özelliği taşıyor. Bu otomobil, Alcatel-Lucent’in QNX Software Systems, Toyota Motor Sales (TMS), Kabillion ve Atlantic Records gibi ng Connect Programı’na üye kurumlarla birlikte geliştirdiği, ileri düzey bir çözüm konseptini temsil ediyor.
4G için ilk saha denemeleri yapıldı
Alcatel-Lucent’in LTE çalışmaları
LTE bağlantılı araç içi menüler
15-18 Şubat tarihlerinde Barselona’da yapılacak Mobile World Congress fuarında da sergilenecek olan LTE Bağlantılı Otomobil konsepti, ağ operatörleri, otomobil tedarikçileri ve uygulama sağlayıcılar için potansiyel bir gelir fırsatı sunuyor ve otomobil içinde kişiselleştirilmiş son kullanıcı deneyimlerinin yaşanacağı yeni bir çağı müjdeliyor.
Geliştirilen araç Toyota ve daha birçok markanın ortak çalışmasından ortaya çıkıyor
Bu çözüm konsepti, araç içinde eğlence, bilgi, güvenlik ve sürüşle ilgili özelliklerin bir arada sunulacağı kapsamlı bir menü vaat ediyor.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.