Arçelik Sony TV üretecek

Arçelik, Beylikdüzü’ndeki Grundig tesislerinde Sony için iki adet Bravia model TV üretecek
Türkiye’nin lider beyaz eşya ve tüketici elektroniği üreticisi Arçelik A.Ş. ile 1993 yılından itibaren global düzeyde lider marka konumunu koruyarak Türk tüketici elektroniği pazarını yönlendiren Sony Eurasia üretimde işbirliği için bir araya geliyor.
Arçelik A.Ş. ile Sony Eurasia arasında 2004’de başlayan ve Arçelik bayilerinde Sony ürünlerinin satılmasını kapsayan iş ortaklığı, Grundig Elektronik A.Ş.’nin Beylikdüzü tesislerinde Sony ürünlerinin üretimini de içerecek şekilde genişletildi. Sony’nin Avrupa operasyonu genelinde ilk olan bu yatırım modeli çerçevesinde iki BRAVIA LCD TV modelinin üretimi Arçelik’in iştiraki Grundig Elektronik A.Ş. Üretim Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.
Grundig Elektronik tesislerinde üretilecek ilk Sony ürünlerinin 2009 başında satışa sunulması planlanıyor. İlk etapta Arçelik/Beko bayilerinde satışa sunulacak olan ürünler, Sony’nin global çapta tüm ürünlerinde geçerli olan yetkili servis ve garanti hizmetleri kapsamında olacak. Ürünlerin teknik servis hizmetleri de Sony Yetkili Servisleri tarafından verilecek.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.