ASP ile XML´den veri almak

Bu yazımızda ASP ile XML dosyalarından nasıl veri alırız bunu işleyeceğiz. XML nedir ne değildir, yapısı nasıldır, nasıl yazılır tüm bunlar için internette yüzlerce örnek bulabilirsiniz. Gerekli bilgiyi buralardan bulabilirsiniz. XML ortak veri değişim standardıdır denir ama bu değişim nasıl yapılır bu konuda bilgi bulmak neredeyse imkansızdır. Buyrun XML dosyamızdan veri alalım.
Bu yazımızda ASP ile XML dosyalarından nasıl veri alırız bunu işleyeceğiz. XML nedir ne değildir, yapısı nasıldır, nasıl yazılır tüm bunlar için internette yüzlerce örnek bulabilirsiniz. Gerekli bilgiyi buralardan bulabilirsiniz. XML ortak veri değişim standardıdır denir ama bu değişim nasıl yapılır bu konuda bilgi bulmak neredeyse imkansızdır.
Bizde bu yazımızda ASP ile bir XML dosyasından nasıl veri alırız bunu işleyeceğiz.
Öncelikle elimizde içinden veri alacağımız bir XML dosyası olmalı. Yani elimizde olmalı derken içinden veri almayı düşündüğümüz bir XML dosyası var olmalı. Biz bu yazımızda progen firmasının ücretsiz olarak sunduğu hava durumu bilgisi alıp bunu sayfamıza yazdıracağız. Bunun için kullanacağımız adres adresi. Bu adresi tarayıcınızda görüntülerseniz aşağıdaki gibi bir yapısı olduğunu görebilirsiniz.


Giresun
2005-02-22 00:02:59
2005-02-22 23:00:00
Az Bulutlu
7
Güneyden Hafif
0
20 km


Biz bu sayfaya bağlanıp buradan sitemizde göstermek istediğimiz tarih,durum, sicaklik, nem bilgilerini alacağız.
Öncelikle aşağıdaki gibi bu XML dosyasına MSXML.DOMDocument objesi ile ServerHTTPRequest isteğinde bulunup XML dosyasını yüklüyoruz.
Konunun devamına için aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.