Assasin’s creed oyun sırası

Assasin’s Creed ilk olarak Pers Prensinin devam oyunu olarak düşünülen bir oyun serisiydi. 2007 yılında oyun ilk kez çıktığında Türk oyun severler için ayrı bir yeri vardı. Bunun sebebi de oyunun Hasan Sabbah’ı konu edinmesi ve suikast kültürünün başlangıcından konu edinmesiydi. Bizi ve coğrafyamızı konu eden bu oyun içerisinde karakterimizin gelişimini sağlıyor ve çeşitli görevleri yerine getirerek ülkenin ve dünyanın geleceğini etki ediyorduk. Oyun içerisinde bir de Adem Elması eklenmiş ve böylece üzerine savaşacak ve dünyayı kurtaracak bir anlam bütünlüğü sağlanması hedeflenmiş. İlk çıktığı günden bugüne kadar her oyunu aynı kalitede olduğunu söylemek maalesef yanlış olur. Ancak oyun içerisinde olan etkileşimleriyle bizleri fazlasıyla memnun ettiği kesindir.

 

Assasin’s Creed ilk oyunu 2007 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için 8 Nisan tarihinde çıkmıştır. Hemen ardından da Windows bilgisayarlar için de yayınlanmıştır. Oyun içerisinde olan karakterimizin duvarlara tırmanabilmesi gibi bir çok yeni özellikleri vardır. Yapımcı firma bu konuda bir ilk olma özelliği taşımaktadır. Oyun 1191’de Kudüs, Şam ve Akka gibi önemli şehirlerde geçmekte.

Assasin’s Creed II, ilk oyundan 2 yıl sonrasında yani 2009 yılında piyasaya çıkmıştır. Seriyi sevenler için en çok sevilen oyun olma özelliği taşır. Bir çok anlamda karakter gelişim ekranı ve kazandırdığı yeni dinamiklerle oyun kendinden önce gelen karaktere de senaryo anlamında yenilik kazandırmaktadır. Rönesans dönemi İtalya’sında geçen oyun, Ezio isminde bir karakterle bizi buluşturuyor.

Assasin’s Creed Brotherhood, ikinci oyunun devam oyunu olan oyun yine Ezio ile devam etmektedir. Oyun içerisinde birden fazla suikastçi eğitebiliyor ve kontrol edebiliyoruz. Oyun 2010 yılında çıktı. Oyun yine Rönesans dönemi İtalya’sında geçmektedir.

Assasin’s Creed Revelations, Türkler için belki de en anlamlı Assasin’s Creed oyunu olma özelliği taşımaktadır. Ezio’ya veda ettiğimiz bu oyunda, oyunun büyük bir çoğunluğunu İstanbul’da geçirmekteyiz. Oyun içerisinde Ezio ile Sultan Süleyman döneminde olan İstanbul’a yakından bakma şansı yakalıyoruz. Oyun 2011 yılında piyasaya çıktı.

Assasin’s Creed 3, serinin hayranları tarafından belki de en az sevilen oyundur. 1770’li yıllarda olan Amerika Bağımsızlık Savaşı’nı konu alan oyun, sizlere Haytham Kenway ile oynama şansı sunuyor. Ancak oyun içerisinde olan tekrar görevleri yüzünden olsa gerek, oyun beklediği ilgiyi göremedi. Serinin hayranları için kötü bir yara gibi anıldı.

  • Assasin’s Creed 4: Black Flag 2013. Serinin korsancılık anlamında altın çağını yaşatan oyunu.
  • Assasin’s Creed Unity 2014. Fransız Devrimini konu alıyor.
  • Assasin’s Creed Rogue 2015. Amerika’da olan 1756’da ki 7 yıl savaşını konu edinmektedir.
  • Assasin’s Creed Syndicate 2015. 1868 yılında Londra’da sanayi devriminde geçmektedir.
  • Assasin’s Creed Origins 2017, Antik Mısır döneminde geçmektedir.
  • Assasin’s Creed Odyssey 2019, Antik Yunan döneminde geçmektedir.
Önceki İçerikMerhaba dünya!
Sonraki İçerikAsus zenfone 2 özellikler
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.