Avea'dan sınırsız konuşmada bir ilk

Avea, müşterilerin kaçırmayacağı öyle bir kampanya yaptı ki… İşte sınırsız konuşturan kampanya…
Numara taşınabilirliği ile GSM operatörleri arasındaki rekabet de kızıştı. Bu bağlamda Avea, Genel Müdür Yardımcısı Koçak, “Türkiye’de bir ilk olarak 67 liraya her yönle sınırsız konuşma fırsatı sunuyoruz” dedi.
Numara taşınabilirliğinin devreye alınmasıyla operatörler arasındaki rekabet de farklı bir boyuta ulaştı. Önceleri sadece kendi aboneleriyle konuşmada cazip kampanyalar sunan operatörler, artık tüm yönlerle ucuza konuşma fırsatı sunmada yarışıyor. Bu bağlamda Avea da, tüm yönlerle sınırsız konuşturacak yeni tarifesini hayata geçirdi. Konuyla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak, “Türkiye tarihinde bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Her yöne sınırsız tarifemizle; ev, iş ve diğer operatörler de dahil her yönü ayda KDV ve ÖİV dahil 66,65 lira ödeyerek sınırsız olarak arayabiliyorsunuz” dedi. Yeni tarifenin sınırsız bir teklif olduğunu belirten Koçak, “Yani bu bir tarife, kampanya gibi kısa süreli bir uygulama değil. Ayrıca herhangi bir yıllık sözleşme de söz konusu değil. İsteyen iki ay sonra ‘ben bunu beğenmedim’ deyip tarifeden çıkabilir” şeklinde konuştu.
NUMARA TAŞIMADA BİRİNCİYİZ
Numara taşımada hem gelen hem de net taşıma bakımından ilk sırada yer aldıklarını belirten Koçak, şöyle devam etti: “9 Kasım 2008’den bugüne kadar 1.1 milyonun üzerinde abone numarasını başka bir operatöre taşıdı. Bu rakamın 463 bini bize geldi. Bunların yaklaşık 43 bini kurumsal müşteri. Avea’ya geçen net abone sayısı ise 244 bin. Bu rakam da en yakın rakibimizin 4 hatta 5 katı seviyesinde.” Avea’nın abonelerinin yüzde 80’inin faturasız, yüzde 20’sinin de faturalı hat kullandığını belirten Koçak, “Numarasını Avea’ya taşıyanların oranları da aynı şekilde. Numara taşımada en yoğun bölge de Marmara” dedi. “Bu başarı cazip her yöne tarifelerimizin sonucunda geldi” diyen Koçak, numara taşıma işleminin 23 saate kadar inmesinin sistemin başarısını kanıtladığını sözlerine ekledi.
2008’de abone sayımız net 1,6 milyon arttı
Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, 2008 yılının son çeyreğinde 650 bin, yılın tamamında ise 1,6 milyon net abone kazandıklarını bildirdi. Öztürkler, 2008 sonu itibariyle toplam abone sayılarının yüzde 5 artışla 37 milyona ulaştığını belirterek, Avrupa’nın en büyük operatörler sıralamasında ikinci sırada yer almaya devam ettiklerini söyleyerek, “3G lisans ödemesiyle birlikte, geçen sene yaptığımız konsolide yatırı- Koray mın iki katı gibi bir yatırımı yapıyor olacağız” dedi.
kaynak

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.