Bosch’tan lityum iyon aküleriyle küçük, hafif ve güçlü darbeli akülü matkaplar

Bosch PSB 14,4 LI-2 ve PSB 18 LI-2 matkaplar, yeniden şarj edilebilir lityum iyon aküleri sayesinde rakiplerinden ayrılıyor.
Bosch, PSB 14,4 LI-2 ve PSB 18 LI-2 yeni akülü darbeli matkap/vidalamalar rakiplerine oranla yaklaşık olarak yüzde 30 daha hafif olma özelliği ile dikkat çekiyor. Değiştirilebilir lityum-iyon akülerin en son versiyonu olan Bosch’un yeni PowerPack’i, güçlü aletler için enerjiyi en verimli şekilde iletiyor. PSB 14,4 LI-2 ve PSB 18 LI-2 aküleri, standart lityum-iyon aküleri ile kıyaslandığında yeniden şarj edilebilir olma özelliği sayesinde, gücü yaklaşık yüzde 30 oranında daha fazla iletiyor ve proses süresini yüzde 15 oranında artıran 1,5 amper-saatlik şarj kapasitesini dolduruyor. Bu sayede Bosch lityum-iyon aküleri proses süresi açısından yeniden şarj edilebilme özelliği olan Nikel-kadmiyum akülerden bile daha iyi performans değerlerine sahipler.
Her Zaman Kullanıma Hazır
Kendi kendine deşarj olmayan lityum-iyon akülerin kullanıldığından itibaren, PSB 14,4 LI-2 ve PSB 18 LI-2 hiçbir hafıza kaybına uğramadan her zaman kullanıma hazır durumda bulunuyor. Diğer yandan LED ekranlar, şarj durumunu sürekli olarak göstermeyi mümkün kılıyor. Her iki model için de standart 1 saatlik şarj aleti Bosch tarafından kullanıcılarına sunuluyor. Bosch’un tüm lityum-iyon ürünleri; aküleri aşırı yüklemeye, ısınmaya ve tamamen boşalmaya karşı koruyan Elektronik Hücre Koruması (ECP) sistemiyle çalışıyor. Şarj prosesi hücrelerin herhangi bir aşırı yüklenmeye maruz kalmasına izin vermiyor.
İlk viteste, PSB 14,4 LI-2 ve PSB 18 LI-2’nin dişli kutusu vidalama işlemi için yüksek miktarda güç iletirken; ikinci viteste darbeli/darbesiz delme işlemi için yüksek hızlara ulaşıyor. Bosch darbeli akülü vidalamalar sahip olduğu 30 farklı tork ayarı sayesinde kullanıcılara farklı vidalama boyutu ve uygulaması için en mükemmel tork ayarını seçme imkanı sunuyor. Maksimum delme çapları ahşapta 30 ila 35; betonda 12 ila 14 arasında değişiyor.
Anahtarsız oto kilit sistemi sayesinde kullanıcı, elverişli kullanımın eş anlamlısı olarak nitelendirilen Bosch akülü darbeli vidalamaları kolaylıkla hareket ettirebilme imkânına sahip oluyor. 2 yeşil LED ekranı seçilen operasyonun yönünü gösterirken; ayrı bir LED ekranı karanlık ve loş alanlarda çalışırken görme mesafesini güç ışığı göstergesiyle artırabiliyor.
Yeni akülü darbeli matkap/vidalamalar, Ekim 2009’dan itibaren Bosch bayilerinde ve yapı marketlerde kullanıcılarının hizmetine sunuluyor.
Kaynak: www.kurumsalhaberler.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.