Bu MSN çocuklara özel – Kinder messenger

Microsoft, çocukların internet ortamında daha güvenli haberleşmesine olanak sağlayacak olan “çocuk MSN’i” servisini duyurdu
Microsoft, çocukların internetten anında mesajlaşma yazılımını güvenli bir şekilde kullanabilmeleri için, özel bir sürüm geliştirdi. Almanya’da tanıtılan Kinder Messenger (Çocuk Messenger’ı)adı verilen yeni yazılımla, oyunlar ve iletişim bağlantıları sırasında kontrolün ebeveynlerde olmasını ve çocukların tehlikelerden uzak tutulması hedefleniyor.
Microsoft’un Almanya Ofisi tarafından ilk kez Hannover’de CeBİT Bilişim Fuarı’nda tanıtımı yapılan ‘Çocuk Messenger’ında, çocuklar, sohbet için yabancı kişileri arayamıyor ve tanınmayan kişiler onunla temas kuramıyor. Buna rağmen sorunla karşılaşılırsa o zaman çocuklar ‘Johanniter’ adlı yardım kuruluşunun acil danışma hattına online başvurabiliyor. Bu durumda danışma hattındaki görevli, çocukla temasa geçmeye çalışan bu istenmeyen kişiye karşı yardım ediyor.
Ebeveynler, Messenger’ı çocukları için açıp, süresini ayarlayıp, zaman kısıtlaması getirebiliyor, en önemlisi, görüştüğü kişilerin listesini kontrol edebiliyorlar. “Çocuk Messenger”ında büyüklerde olduğu gibi fotoğraf ya da dosya değiş-tokuşu yapmak mümkün değil. Çocuklar sadece ailelerinin izni ile oyun alabiliyorlar. Arkadaşlarla karşılıklı oyun oynamak da yine yalnızca ailenin engeli kaldırdığı kişilerle olabiliyor. Güvenlik nedeniyle ‘Webcam’ ile görüntülü konuşma da mümkün değil.
Eğer Almanca biliyorsanız aşağıdan MSN’in yeni çocuk versiyonunu indirip çocuğunuzu daha da güvenli bir sanal ortama taşıyabilirsiniz.
Kaynak: www.cnetturkiye.com
İndirmek için:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.