Citroen C3 Picasso

Citroën, 90. yaşını kutladığı bu günlerde yeni ürün stratejisinin bir göstergesi olan C3 Picasso’yu tanıttı.

C3 Picasso ilk kez Ekim 2008 Paris Motor Show’da sergilenmişti. 2009 yılının Mart ayında yapılan Avrupa lansmanının ardından Türkiye’de de tüketiciyle buluşuyor. Cesur stili ve yenilikçi dizaynı ile dikkatleri üzerinde toplayan Citroën C3 Picasso, modüler tasarımı ile özellikle şehir içi kullanım kolaylığı ve ferah iç mekan arayanların tercihi olacak.
Direksiyon başında sürüş keyfi ve çevikliği arayan sürücülerin tüm isteklerine cevap verecek özelliklerle donatılan C3 Picasso, çekici, zarif ve sıra dışı tasarımıyla markanın yeni tasarım anlayışını da yansıtıyor. Tüketicileri her yeni aracında ileri teknoloji, tasarım ve konforla buluşturan Citroën’in yeni gözdesi; C4 Picasso, C5 ve Yeni Berlingo’dan sonra Citroën’deki değişimin devamı oldu.
Türkiye’de, 1.6 litre 90 Hp dizel motor seçeneğinde iki farklı donanım seviyesi, 1.4 litre 95 Hp benzinli motor seçeneğinde ise tek donanım seviyesiyle pazara sunulan C3 Picasso, 29.500 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatları ile müşterilerin beğenisine sunulacak.
Akılcı çizgileri, yüksek donanım seviyesi, sıra dışı hatlarıyla segmentinin en farklı aracı olan Citroën C3 Picasso benzerlerini kıskandıracak. Sürücü ve yolculara en iyi yol deneyimini sunabilmesi için ince düşünülmüş özelliklerle donatılan Citroën C3 Picasso’da konsolun orta bölümüne yerleştirilen gösterge paneli ve yol bilgisayarı sayesinde sadece sürücü değil, tüm yolcular kabin içi bilgilerini görebiliyor.
Üçe bölünmüş ve yükseldikçe genişleyen panoramik ön camıyla, Citroën C3 Picasso kullanıcısına yepyeni ve çok geniş bir görüş açısı sunuyor. Panoramik ön camı tamamlayan cam tavan çok daha ferah bir iç mekan sağlıyor. Toplam 4.52 m2’ye ulaşan alanıyla Citroën’in Picasso geleneğini devam ettiriyor.
HER KÖŞESİ AKILLICA KULLANILIYOR
Modüler dizayn anlayışıyla kullanıcı dostu olmayı yeniden tanımlayan Citroën, yeni aracında yolcularına sağladığı ferah iç mekanının yanı sıra; arka koltukları katlandığında 1506 litreye ulaşan geniş bagajıyla da küçük segmentin en büyüğü. Kullanımı kolay modüler dizaynıyla, gündelik kullanımdaki ihtiyaçları maksimumda karşılayacak şekilde tasarlanan Citroën’in yeni gözdesi C3 Picasso, tek bir el hareketiyle tercih edilen kullanım şeklini alıyor.
GÜVENLİK ÖN PLANDA
Citroën’in üstün güvenlik anlayışı C3 Picasso’da da devam ediyor. Çarpma anında enerjiyi otomatik kesme sistemi ve dört hava yastığının yanı sıra C3 Picasso’da standart olarak bulunan ABS, EBA, EBD, ani fren durumunda otomatik yanan flaşörler yolcu güvenliğini arttırıyor. Dikiz aynasının üstündeki sesli ve ışıklı emniyet kemeri uyarı sistemi, tek bir bakışta tüm yolcuların kemerlerinin bağlı olup olmadığını kontrol etme olanağı sağlıyor. İsofix çocuk koltuğu bağlantıları ve dikiz aynasının yanında yer alan çocuk kontrol aynası sayesinde Citroën C3 Picasso her türlü güvenlik ihtiyacına cevap veriyor.
TARIK DAYI
Samanyoluhaber TV
Kaynak:

Önceki İçerikLOZAN BARIŞ ANTLAŞMASI
Sonraki İçerikMERCEKLER VE AYNALAR
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.