Citroen’e 90. yılında yepyeni bir kimlik…

Fransız üretici Citroen, bu yıl 90. yaşını kutluyor. Kafa kağıdı bu kadar eski gibi görünse de, Citroen yaşgünü dolayısıyla kendisine yepyeni bir imaj ve kimlik kazandırmaya karar vermiş.

PSA Peugeot Citroen Grubu içinde yer alan marka, kardeş Peugeot’dan ayrı bir imaj yakalamak adına öncelikle, o çok bilinen amblemini yeniliyor. Daha farklı bir hale getirilen amblem, daha belirginleşirken markanın adı bundan böyle kırmızı renkte yazılacakmış. Satış yaptığı ülkelerdeki tüm bayilerinin tabela ve showroomlarını da yenilemeyi düşünen Citroen’in satış sonrası ve müşteri ilişkileri konusunda da farklı bir akım başlatacağı belirtiliyor.
Tabii en önemli değişim bunlarla sınırlı değil. 1950’lerde markanın adını sıkça duyuran ve bugün bile efsane niteliği taşıyan modeline verilmiş “DS” adı, yeniden ortaya çıkarılacak. Üstelik tek bir modelle değil, modeller serisiyle anılacak.
Üst sınıf modellere verilmesi düşünülen DS adını taşıyan ilk modele ilişkin ipuçları, Cenevre Fuarı’nda sergilenecek konsept araçta bulunacak. Citroen, DS adı altında cüzdan, telefon gibi lüks aksesuvarlar da pazarlayacak. Yani DS, Fransa’nın lüks markası haline getirilecek…
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.