Daha yetenekli bir USB bellek

Bu üç küçük yazılımla USB beleğinize yeni yetenekler kazandırın; dosyalarınızı koruyun…
USB bellekler günümüzde herkesin cebinde taşıdığı araçlar haline geldi. Neredeyse anahtarlık gibi cepten ayrılmayan bu bellekler sadece veri depolamak için değil. Bu bellekleri pek çok amaç için kullanmak mümkün.
Ama asıl önemli olan, bu küçük depolama canavarlarının güvenliğini sağlamak. İşte bu konuda isze yardımcı olacak; USB belleğğinizden ayırmamanız gereken 3 müthiş araç:
USB Safeguard
Bu yazılım ile hassas verilerinizi meraklı gözlerden koruyabilirsiniz. Çok gelişmiş USB bellek şifreleme araçları olmasına karşın, USB Safeguard herkesin kullanabileceği kadar kolay ama güçlü bir araç.
AES 256 kullanarak verilerinizi şifreleyen USB Safeguardı kullanmak için tek yapmanız gereken .exe dosyasını USB belleğin içine atmak. Ardından bir şifre atamanız gerekiyor. Şifrenizi unutmaktan korkuyorsanız bu şifreyi bir dosyada saklama seçeneği de sunuluyor. Çünkü aksi takdirde şifreyi unutursanız verilerinize erişmeniz mümkün değil.
Seçili klasörleri şifrelemeyi seçebileceğiniz gibi bütün USB belleği de şifreleyebilirsiniz. Şifreleme bittikten sonra orijinal ve şifrelenmemiş dosyaları tutmak isteyip istemediğiniz soruluyor. Burada shred seçeneğini seçerek bu belgeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Belgeler sadece şifreli olarak USB bellekte depolanmış olur.
Download: USB Safeguard
Kaynak: www.chip.com.tr

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.