Datron’dan en güçlü Netbook

Datron Mobee ailesi yakaladığı başarıyı yeni modelleriyle devam ettireceğe benziyor. Şimdiye kadar Microsoft Vista Starter ile ya da freedos( işletim sistemsiz) olarak satışa sunulan Datron Mobee 10” şimdi Windows XP ile karşımıza çıkıyor.

Mobeelerin artık XP Home işletim sistemi kullanmasının sebebi, Vista Starter’ın daha çok sistem kaynağına ihtiyaç duyuyor olması. Intel Atom işlemci kullanan Mobee 10”, 2 GB RAM ve 250 GB harddisk ile satışa sunuluyor. Şu ana kadar Datron’un çıkardığı en hızlı ve Türkiye’deki en yüksek konfigürasyona sahip netbook olan 10” Mobee uzun seyahatler için bir kurtarıcı görevini görüyor. Mobee’nin pil ömrü 5.5 saate kadar uzayabiliyor.
Her zaman taşınabilecek kadar küçük ve sadece 1.1 kg olan Mobee 10”, sahip olduğu Wi-fi donanımıyla  her yerden internete ulaşabiliyor. Datron Mobee’ nin estetik tasarımı, teknolojik üstünlüklerini gölgede bırakacak kadar iddialı. Sedefli mat beyaz şık tasarımı ile, öğrencilerin ve çok seyahat edenlerin yanlarından ayırmak istemeyecekleri bir bilgisayar olmaya aday.
Teknik özelliklerine baktığımızda; bu hafif el bilgisayarı, 1.3 mega piksel web kamerası, 3 adet 2.0 USB port, ve 3’ü bir arada kart okuyucusu içeriyor (SD, MMC, MS). Yüksek kalite 1024 x 600 çözünürlüğe sahip olması, videoların takılmadan izlenebileceği anlamına geliyor. Datron’un 10 inçlik Mobee modeli tüm bu özelliklerinin yanında, 999 TL lık fiyatıyla da şaşırtmaya devam ediyor. Datron Mobee modellerini incelemek için www.datron.com.tr websitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.