Deprem uzmanından korkutan açıklama

Ahmet Ercan bu depremle ilgili ‘olacak’ diye basına bilgi vermiştim dedi ve Türkiye ile ilgili korkutan açıklamayı yaptı.
Deprem Uzmanından korkutan açıklama: Bütün dünya şu anda oynuyor. Bugün yarın dünyanın başka yerlerinde 6,6.5 hatta 7 büyüklüğünde depremler göreceğiz. Bu depremler Mart sonuna kadar yoğun olarak dünya üzerinde görülecek
DEPREMİ ÖNCEDEN HABER VERMİŞTİM
İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, depremi yorumladı:
“Depremin derinliği yaklaşık 5 km derinliktedir. Bu depremin daha önce öncü depremleri vardır. 21 Mart 2009’da 4 büyüklüğünde bir deprem olmuştur. Ve arkasından Elazığ Palu dolaylarında 14 Şubat 2010’da yine 5 km derinliğinde bir deprem olmuştur.
Yine 21 Şubat 2010’da 4.3 büyüklüğünde Gökdere bölgesinde bir öncü deprem olmuştur. Yani bu depremin bir yıl içinde 3 tane son ay içinde de yaklaşık 2 tane öncü depremi vardır. Bu konuda basına bir açıklama yapmıştım. Bu açıklamaları kendi web sayfamda da yayınlamıştım. Ve arkasından bu deprem oldu. Ben bütün bu depremleri günü gününe yayınlayan bir kişiyim. Bu depremin artçı depremleri 15 gün sürecektir. Ve bu artçı depremlerin büyüklüğü 5 buçuğa kadar ulaşabilir.
MART SONUNA KADAR 7 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREMLER GÖRECEĞİZ
Bütün dünya şu anda oynuyor. Bugün yarın dünyanın başka yerlerinde 6,6.5 hatta 7 büyüklüğünde depremler göreceğiz. Bu depremler Mart sonuna kadar yoğun olarak dünya üzerinde görülecek.
Şili depreminden sonra dünya üzerindeki depremler yoğunlaşmıştır. Dünyada olan her 100 depremin 3 tanesi de Türkiye’de olur. Türkiye’de bundan payını aldı. Ama tekrar ediyorum. Şili depremi Elazığ depremini yaratmamıştır. Ancak tetiklemesine yardımcı olmuştur.
Türkiye’nin hiçbir yerinde deprem olmasa bile Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl çatağında deprem olabilir. Bunun nedeni de burası tam Kuzeyanadolu kırığı ile Doğanadolu kırığını kesim yeri. Bu bölge Türkiye’nin en gergin alanıdır. Dolayısıyla bu deprem üremiştir
Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.