Dr. Ender Saraç’dan anti-aging tüyoları

OMURİLİK
Sağlıklı bir bel kemiğine sahip değilsek, hiçbir şey yolunda gitmez. Bunu, omuriliklerinde oluşan herhangi bir sorun nedeniyle zor günler yaşayan her kadın çok iyi bilir. Üstelik insanların yaklaşık % 80 gibi büyük bir çoğunluğu, hayat boyunca en az bir kez bel ağrısı ile karşılaşıyor. Hareketsiz iş ve yaşam tarzı, yanlış oturuş ve duruş alışkanlığı ile bilinçsizce spor yapmak gibi birçok faktör bel ağrısına yol açan etkenlerden.
Genç kalması için: Sağlıklı karın ve sırt kasları için haftada en az 3 kez düzenli olarak, güç egzersizleri yapın. Ayrıca haftada 2 kez uskumru, ringa ve somon gibi yağlı balık tüketin. Çünkü bu balıklar içerdikleri Omega 3 sayesinde sizi eklem sorunlarına karşı koruyabiliyorlar. Bel bölgenizde oluşan hafif gerginliklerde lavanta yağı ile yapacağınız sıcak bir banyo yardımcı olmazsa, sorunlu bölgeye sıcak kompres uygulayın. Ayakta yapacağınız basit bir egzersizle disklerinizin üzerindeki yükü de hafifletebilirsiniz.
Bunun için; ayakta durun, kalçalarınızı hafifçe öne doğru itin, kaslarınızı gerin, başınızı yukarıya doğru uzatın. Bu esnada nefes alın. Tüm omurlarınız esnediğinde nefes verin ve vücudunuzu gevşek bırakın. Egzersizi 3 kez tekrarlayın.
Kaynak ve devamı için: TIKLAYIN

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.