Ek derste öğretmen lehine karar

4 günü geçen ayaktan sevk işlemi halinde ek ders ücretlerinin kesilmesi uygulamasında öğretmen lehine karar çıktı.
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 10 Mayıs 2008 tarihinden bu yana geçen süre için ayda dört günü geçmeyen sevkli olunan günlere ilişkin ek ders ödemesi yapılacağını bildirdi.
Koncuk, yaptığı yazılı açıklamada, dört günü geçen ayaktan sevk işlemi halinde ek ders ücretlerinin kesilmesi uygulamasının iptali için dava açtıklarını ve bu davanın sendika lehine sonuçlandığını hatırlattı.
Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün, sevkli günlere ek ders ödemesinin başlangıç tarihini yargı kararının tarihi olan 15 Haziran 2009 tarihi olarak belirlemiş olmasına rağmen bundan tarihten vazgeçtiğini belirten Koncuk, tarihin Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Kararın yürürlüğe girdiği 10 Mayıs 2008 tarihine çekildiğini kaydetti.
Koncuk, ”Buna göre, 10 Mayıs 2008 tarihi esas alınarak ayda dört günü geçmeyen sevkli olunan günlere ek ders ödemesi yapılacak. Bu şekilde hem yaşanan mağduriyet giderilmiştir hem de öğretmenlere yapılan ciddi bir haksızlık sona ermiştir” dedi.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.