En Güçlü Netbook Burada!

Sony’nin yaşam tarzı dizüstü bilgisayar olarak tanıttığı VAIO P serisi, CES 2009’da tanıtıldı. Peki Sony neden bu ürüne netbook demiyor?

Sony tarafından üretileceğini daha önce söylediğimiz, ama içindekilerle ilgili olarak son ana kadar bir muamma olan P serisi dizüstü bilgisayarlar, ABD’de süren Consumer Electronics Show 2009’da kendisini gösterdi. VAIO P serisi, üzerinde Intel’in Atom işlemcisini barındırıyor ama bir netbook değil. Bu konuda sadece Intel’in boyut sınırına uyan Sony, Microsoft’tan Windows XP almadığı için bellek miktarı ve diğer kısıtlamalarla hiç ilgilenmemiş.

Üzerinde 2 GB DDR2 533 MHz bellekle gelen VAIO P, Windows Vista ile geliyor. Üründeki ekran ise 1600×768 piksel gibi oldukça yüksek bir çözünürlüğe sahip. Depolama alanı olarak da VAIO P, 128 GB bir katı depolama birimine sahip. Ürünle ilgi olarak verilebilecek bir ayrıntı da 4 saat pil ömrüne sahip olması. İsterseniz daha büyük bir pil sayesinde 8 saate kadar çıkabiliyor (ama kibar görünüm de bozuluyor). Ürünün fiyatı ise sabit diskli modellerde 900 dolardan başlıyor.

Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.