En İyi 5 Mobil Şirket

Hayatımızda vazgeçilmez bir yere sahip olan cep telefonlarımız bizlere teknolojiyi ulaştırırken, şirketlerine büyük paralar kazandırıyor. Mobil marketin en büyük 5 firmasını ise IDC’s Worldwide Mobile Phone Tracker açıklıyor.

Açıklamaya göre:
1. sırayı Nokia omuzluyor;
Geçen yıla göre %21 gibi önemli bir gelişme kaydeden Nokia bugün dünya cep telefonu piyasasının %39.9’unu elinde bulunduruyor. N serisi, E serisi ve diğer özellikli cep telefonları sayesinde büyük karlara imza atan Nokia’nın bu yılın ikinci çeyreğinde yirminin üzerinde yeni model piyasaya sürmesi bekleniyor.

2. sıra Samsung’un;
Yıllık gelişmesi %22 olan Samsung hızla büyüyor. Geçen çeyrekte düşen talep oranı ve ekonomik durgunluk nedeniyle şirket şu anda performans artışı gösteremiyor. Fakat şirket Soul, F480 ve M800 gibi yüksek sınıf modellerinin satışından çok memnun.
Listenin 3. sırası Motorola’nın;
Mobil bölüm yöneticisinin değişmesi ve daha sonra koltuğun kime devredileceği konusunda pek çok kez söylentilere maruz kalan Motorola yılın geçen çeyreğine göre çok küçük bir büyüme gösterdi. LG ile kafa kafaya mücadele içinde olan şirketin ürün gamında ROKR E8, MING ve 3G cihazları var.
4. sırada LG Electronics var;
Secret, Venus ve Viewty modellerinin satışları iyi giden LG de yılın geçen çeyreğine göre çok küçük bir gelişme kaydetti. Motorola’nın yakın takipçisi olan LG, marketin talebine etkin olarak cevap verme konusunda beceriye sahip.
5. sıra ise Sony-Ericsson’un;
Ürün gamının beklentileri karşılayamaması ve artan fiyat rekabeti üzerine yılın bu çeyreğinde de hayal kırıklığı yaşayan Sony-Ericsson büyüme bazında eksi yöne doğru ilerliyor. Fakat Walkman ve Cybershot modellerinin satışlarından memnun olan şirket, kaynaklarını yeniden gözden geçirmeyi ve çalışma alanlarını yeniden düzenlemeyi planlıyor.
High-end Device Sales Heat Up
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.