Erdoğan'dan sulu-kuru gönderme

Başbakan Erdoğan ilk kez gençler için çok önemli bir uyarıda bulundu. Peki Erdoğan’ın kuru-sulu dediği şeyler ne?Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Münevver cinayetinin ardından gençler konusunda bir önemli uyarı da daha bulundu. Peki Erdoğan’ın gençlerimiz kuru, sulu her türlü kötü alışkanlığı var dediği şeyler ne? İşte Erdoğan’ın konuşması;
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın (İMKB) 100 milyon TL’lik Eğitime Katkı Projesi protokol imza törenine katıldı. Tayyip Erdoğan İMKB’nin eğitime alanında hükümet çalışmalarını anlatırken, “Gençlik bizim çok önemli bir sorunumuz. Sulu, kuru her türlü kötü alışkanlık gençliğimizde var. Bunun önüne geçmek için devlet millet el ele vereceğiz” dedi.
MÜNEVVER CİNAYETİNE GÖNDERME
Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığını zenginleştirdiklerini belirten Başbakan Erdoğan “Burada çok daha farklı bir yatırıma giriyoruz. Kredi yurtlar kurumunu Milli Eğitim’den ayırarak Devlet Bakanlığımız’a bağladık. Zira gençlik bizim çok önemli bir sorunumuz. Bakınız sulu-kuru her türlü kötü alışkanlıklar gençliğimizde var. Bu tabi gençliğimizin ne yazık ki çok çok arzu edilmeyen yerlere doğru kaydığını gösteriyor. Eğer suç oranlarında bazı konulardaki artışlar varsa ebeveynler olarak bizim, okullarımızdaki eğitim anlayışının, devlet olarak hükümet olarak bize ait şüphesiz ki eksikler var sorunlar var. Eğer kötü haberler, kara haberler duymak istemiyorsak yavrularımızı bu istenmeyen durumlara düşmesini istemiyorsak devlet-millet elele vereceğiz. Çocuklarımızı çok daha iyi yetiştirmek ve bu kötü alışkanlıklardan kurtarmak suretiyle yavrularımızı bu ülkenin aydınlık geleceğine birer köşe taşı olarak görmek istiyoruz. Bunun için okullarımızın çok büyük önemi var. Ama anne-baba olarak bizlerin de çok büyük görevi var.”dedi.
Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.