Facebook FriendFeed'i satın aldı!

Facebook, tam 50 milyon dolarlık anlaşma ile FriendFeed’i satın aldı!
Dünyanın en popüler sosyal arkadaşlık sitelerinden Facebook, yükselen internet sitelerinden biri olan FriendFeed’i satın aldı.
Wall Street Journal’da yayınlanan habere görer 15milyon doları nakit olmak üzere toplam 50milyon dolarlık bir satın alma gerçekleştiren Facebook’un bu hamlesi, dijital dünyada çok büyük ses getirecek!
FriendFeed nedir? Nasıl Kullanılır?
FriendFeed kullanıcıları ise internet üzerinden yaptıkları yorumlar ile bu durumdan memnun kalmadıklarını dile getiriyor.
Kullanıcılar FriendFeed sitesindeki üyeliklerinin Facebook’a aktarımı gibi bir durumu kabul etmeyeceklerini belirterek, özel olarak gördükleri bu sitenin Facebook’un alt kategorilerden biri haline gelmemesini istediklerini belirtiyor.
FriendFeed’in kurucularından Bret Taylor , Facebook ve FriendFeed kullanıcılarının ortak bir platformda buluşmalarını sabırsızlıkla beklediğini belirterek, herkes için çok iyi bir birleşme olduğu görüşünde olduğunu belirtti.
Yapılan açıklamaya göre, Amerika’nın California eyaletinde çalışan FriendFeed ekibi de Facebook çalışanları olarak devam ederken, 4 ana kurucu da ürün geliştirme konusunda yetkilerini koruyacaklar.
Kaynak: www.milliyet.com.tr

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.