Facebook’ta 1 milyon Blackberry kullanıcısı

BlackBerry’si ile Facebook’a erişen kullanıcısı sayısı milyonu geçti. Blackberry’nin dünya çapında 14 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunuyor.
Research in Motion (RIM), BlackBerry Akıllı Telefon uygulamaları için Facebook yüklemelerinin 1 milyonu aştığını duyurdu. Facebook kullanıcılarına benzersiz bir mobil deneyim sunmak için push (itme) tabanlı BlackBerry servisiyle Facebook Platformu’nu birleştiren, kullanımı kolay mobil yazılım uygulaması, CTIA Wireless IT ve Entertainment 2007 Show’da 24 Ekim 2007 tarihinde duyurulmuştu. Türkiye’den de kolaylıkla yüklenebilen bu özel uygulama, BlackBerry akıllı telefonlarda ekranda “f” harfi ile yer alıyor ve her seferinde login (yeniden giriş yapmadan) olmadan Facebook’a erişebilme imkanı sunuyor.
Kullanıcılar, BlackBerry Akıllı Telefonlarına yönelik Facebook uygulamasıyla; mesajları, fotoğrafları, duvar yazılarını kablosuz olarak gönderebiliyor ve görüntüleyebiliyor. Bu zengin uygulama; gönderilen notları, duvar yazılarını ve mesajları otomatik olarak kullanıcının BlackBerry akıllı telefonuna ileterek web-tabanlı erişimin ötesine geçiyor. Kullanıcıların; fotoğraf çekip siteye başlık ve etiket ekleyerek yüklemelerini, hızlı ve kolay bir şekilde arkadaşlarını davet etmelerini, etkinliklerini yönetmelerini ve fotoğraf albümü yaratmalarını sağlayan uygulama aynı zamanda durum bilgilerini güncellemelerine de imkan veriyor.
BlackBerry Akıllı Telefonlarına yönelik Facebook uygulaması, www.facebook.com/blackberry veya www.blackberry.com/go/facebook adreslerinden ücretsiz olarak yüklenebileceği gibi BlackBerry akıllı telefonları üzerinden m.facebook.com veya mobile.blackberry.com’dan da indirilebiliyor.
Kaynak: www.cnetturkiye.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.