Firefox Sistem Dostu Olacak

Mozilla’nın yeni projesi, çok çekirdekli işlemci sahiplerine Firefox’u çok daha verimli kullanma şansı tanıyacak. Detaylar burada.
Firefox’u sistemle daha uyumlu hale getirmeyi hedefleyen Mozilla, bu amaçla başlattığı yeni projesinde, Firefox’un çalışma sistemini parçalara ayırıp, çoklu işlemlere bölmek üzerinde çalışıyor. Bir işlem ana kullanıcı arayüzünü çalıştırırken, diğerleri de her sekmedeki ayrı ayrı web içeriklerini yürütecek.
Böylece tek bir sekmede yaşanan çökme, tüm işlemleri beraberinde sürüklemeyecek. Aynı zamanda çift ya da daha fazla çekirdekli işlemci kullananlar da, Firefox’u daha iyi performansla çalıştırabilecek.
Yol Haritası Nasıl?
Projenin ilk aşamasının temmuz ortalarında tamamlanması beklenirken, arayüz ve içerik arasındaki etkileşim üzerinde çalışacak olan ikinci aşama kasım ayına kadar halledilecek.
API performansı ve erişilebilirliği üzerinde yoğunlaşacak üçüncü aşamanın ardından, son olarak da dördüncü aşamada önceki yapılanlar aynı anda birden fazla içerik işlemini destekler hale getirilecek. Bakalım Firefox, bir yıldan fazla sürecek bu çalışmanın sonrasında “sistem canavarı” unvanından kurtulabilecek mi.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.