Fujitsu Sunucu Sektöründe Genişleyecek

Siemens ile olan ayrlığını bitiren Fujitsu teknoloji sektöründe genişlemeyi hedefliyor. Firmanın başlattığı bir organizasyon piyasadaki sunucularla kendi ürünlerini karşılaştıracak. İşte o araştırmanın sonuçları
Intel bazlı Primergy sunuculara sahip Fujitsu, Avrupa genelinde düzenlediği bir etkinliği bu kez İstanbul’da gerçekleştirdi. Insight Competition adıyla ve Avrupa’nın bağımsız eğitim kurumlarından Synecon’un desteği ile düzenlenen etkinlik süresince bu sektörüdeki tüm firmaların, yeni nesil  sunucu ve veri depolama ürünleri gerçek ortamlarında ayrıntılı analiz ediliyor. Kule (tower), Raf (rack) ve Blade sunucular ile veri depolama cihazlarının tarafsız bir gözle değerlendirildiği Insight Competition adlı etkinliğin İstanbul ayağısı ise  geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.
Organizasyon boyunca, yapılan karşılaştırmalar sonucunda Fujitsu her üç sunucu klasmanına göre daha yüksek bir performans verdiği gözlendi.
Fujitsu sunucuları ve veri depolama sistemleri e devlet hizmetlerinde de kullanılmaya başlanmıştı. Firmanın kendi düzenlediği bu organizasyonda konuşma yapan, Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim, 2012 yılına kadar dünya genelinde Intel bazlı sunucu pazarındaki paylarını yüzde 4’ten yüzde 10’a çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.