Games For Windows'a Yenilikler Geldi

Microsoft’un PC oyuncuları için geliştirdiği Games For Windows sistemi için yeni özellikler içeren bir yama yayınlandı. Peki, bu yamanın içeriğinde neler var?
Ünlü yazılım firması Microsoft, PC’nin eskisi gibi oyun dünyasında sözü geçen bir platform olması için uğraşıyor. Bunun için ilk adımı Games For Windows ve Windows Live konseptlerini yaratarak atmıştı. Bu sistemle, şirket Live hesabı olan tüm oyuncuları bir sosyal platform altında toplamayı hedefliyordu. Kullanıcıların oyunlarda kazandığı başarılar online olarak bu sistemde toplanıyor ve kişinin profilinde sergileniyor.
Ayrıca, Games For Windows sayesinde, insanlar bir birleriyle online olarak yarışabiliyorlar. İstenilen ilgiyi yakalayamayan bu platform Microsoft tarafından elden geçirilmeye başlandı. Bugün yayınlanan yamayla birlikte, sistemin ara yüzü değiştirildi ve çok daha ilgi çekici bir hal aldı. Yeniden düzenlenen market kısmında, kullanıcılar artık oyunlarla ilgili detaylı listelere ulaşabilecekler. Yine buradan, en iyi puan alan yapımların bir listesine ulaşacaklar.
Ayrıca bu yama, online oyunlar için DirectX 11 desteğini de veriyor. Mevcut hatalar Patch’le birlikte düzeltilirken, oyuncuların bir birlerini daha rahat bulması için, arama kısmı elden geçirilmiş.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.