Google Arama Süresini Kısaltıyor

İnternet dünyasının kabına sığmayan ismi Google, her geçen gün işlerimizi daha da kolaylaştırmaya devam ediyor. Google, artık arama bile yapmadan bizi sonuca ulaştırıyor. Nasıl mı?
Google’ın özellikle son dönemlerde yenilik yapmadan geçirdiği bir hafta biliyor musunuz? Bu gidişle olmayacak gibi gözüküyor. İnternetin dev ismi şimdi de arama sonucu bile yapmadan bizi sonuca ulaştıran bir dizi yenilikle karşımıza çıkıyor. Artık arama sonuçlarını listelememize gerek kalmadan, aramak istediğimiz özelliğin anahtar kelimelerini yazdığımız esnada bizi sonuca götürüyor. İlk aşamada sadece orijinal Google sayfasında geçerli olan bu özelliğin, kısa süre içerisinde Google Türkiye’de de başlaması bekleniyor.
Örneğin Google’ın anasayfasına gidip, “Istanbul Weather” (İstanbul hava durumu) yazdığınızda, gerçek zamanlı arama sonuçlarının en altında 4 günlük hava durumu sonuçları yazıyor.
Hava durumu gibi, kesin sonuç veren arama sonuçlarında aynı özelliği ekleyen Google, böylece kullanıcıyı arama bile yaptırmadan sonuca götürmüş oluyor.
 Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.