Grand Tourismo'dan gerçek hayata

Grand Tourismo’nun efsane hız canavarı GTbyCITROEN kanlı canlı karşınızda…

Citroën, dünyaca ünlü PlayStation 3’ün “Gran Turismo” adlı oyunu için özel olarak tasarlanan sanal otomobil GTbyCITROEN’i gerçeğe dönüştürdü; böylece Dünya’da ilk kez bir oyun için tasarlanan otomobil, üreticisi tarafından hayata geçirildi. Citroën’in “Créative Technologie” imzasını vurgulayan GTbyCITROËN ilk olarak Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasının ardından, Haziran ayında Londra sokaklarında görücüye çıktı. Oyunda kullandıkları aracı gerçek olarak karşılarında gören Play Station kullanıcıları süper otomobile büyük ilgi gösterdi.
Gösteri amaçlı olarak sadece 1 adet üretilen GTbyCITROËN; Citroën ve Sony Computer Entertaiment’a ait Polyphony Digital Inc. arasındaki özel ortaklık sonucunda yaratılan “Grand Turismo” adlı PlayStation 3 oyun serisi için özel olarak tasarlandı.
Polyphony Digital Inc. şirketinin Başkanı ve Gran Turismo oyununun tasarımcısı Kazanori Yamauchi, Citroën ile yaptıkları işbirliğini; ” GTbyCITROËN sanal dünya ve gerçek yaşamda otomobil sürmenin, doğru düşünülmüş bir inovatif ortaklık ile nasıl birleştirilebileceğini gösteriyor. Normal şartlarda bizim yaptığımız işlerin dijital dünya ile sınırlı kaldığı düşünülürse; bizim oyun stüdyolarımızda şekil alan GTbyCITROËN’in gerçeğe dönüştüğünü görmek gerçekten çok özel bir deneyim oldu. ” şeklinde açıklıyor.
İlk kez Paris Otomobil Fuarı’nda otomobil tutkunlarının karşısına çıkarak, simülatör aracılığıyla ziyaretçilerinin gerçek bir yarış deneyimi yaşamalarına olanak sağlayan GTbyCITROËN, Haziran ayında da Londra sokaklarında şehir turuna çıkarak meraklı bakışları üzerine çekti.
Kaynak ve devamı için:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.