Güneş Enerjili 2. Samsung Cep Telefonu

Çevreye duyarlı ürünlerin sayısı artıyor. Samsung birçok konuda olduğu üzere bu konuda da boş durmuyor. İşte güneş enerjisiyle çalışan yeni Samsung Solar Crest.
Hatırlayacağınız üzere Samsung Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı Blue Earth adlı model ile cep telefonu dünyasını solar panellerle tanıştırmıştı. Enerjisini sadece şebekenin elektriğinden (yani cebimizden) almakla yetinmeyen Blue Earth modeli, güneş enerjisiyle ana fonksiyonlarını yerine getirebilecek güce erişebiliyordu. Samsung’un yeni çevreci telefonu Solar Crest ise elektrik kesintisinin sıklıkla yaşandığı Pakistan’da tanıtıldı.
Cihazın öyle sıra dışı ilginçlikte özellikleri yok: Renkli ekran, FM radyo, fener ve polifonik zil sesleri. Elbette en çarpıcı özelliği ise 10 dakikalık bir güneşlenme seansı sonunda elde ettiği 3 dakikalık konuşma süresi. Maalesef bu teknoloji harikası ürünün Pakistan sınırları dışında hangi ülkelerde satışa çıkacağı ile ilgili net bir bilgi yok. Ama umarız yakın gelecekte teknolojinin kendisi daha popüler bir hal alır.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.