Hafele’den sistemli düzenin püf noktası "Akıllı Tabaklıklar"

Sürekli geliştirdiği ürünleriyle, mutfaklarda alan değerlendirme konusunda değişik kullanım ihtiyaçlarına cevap veren Häfele, birbirinden farklı tabaklıklarla çekmece ve dolap içlerinde sistemli düzene imza atıyor.
Hemen tüm mutfaklarda tabaklar, kullanım sıklığına bağlı olarak kategorize edilerek dolap içlerine yerleştiriliyor. Özel günler için ayrılan takımlarla gündelik tabaklar söz konusu kullanım sıralamasına göre dolap ya da çekmece içlerindeki yerlerini alırken, mutfaklarda alçak ya da yüksek ama ihtiyaca göre kolay erişilebilecek en uygun alanlar seçiliyor. Öte yandan gösterilen maksimum özene rağmen tabaklar üst üste dizilerek saklandığında küçük ya da büyük kırıklarla zarar görmelerinin önüne geçilemiyor. Her iki amaca da hizmet eden en işe yarar yöntem ise Häfele’nin değişik ihtiyaçlara cevap veren ve tabakları tek tek yerleştirme olanağı sunan modülleri oluyor.
Akıllı çekmeceler
Häfele’nin mutfakta birbirinden ayrılması gereken malzemeleri en sistemli şekilde düzenleyen ürünü akıllı çekmeceler, tabakları diğer malzemelerden ayırarak arandığında kolay bulunabilir hale getiriyor. Böylece çekmece içindeki tabaklar dairesel bölümlü özel bir düzenleme sistemiyle yer kaplamayan mutfak elemanlarına dönüşüyor.
Tabakların yatay olarak saklanabildiği bir başka çekmece sisteminde ise bölümlemeler plastik çubuklar sayesinde gerçekleştiriliyor. Yatay ve tabakları üst üste dizerek kullanmayı isteyenler için tabaklığın çapı ayarlanabiliyor ve taşınabiliyor. Maksimum 114 mm depolama alanı sağlayan sistem, 180-320 mm tabak çapına uygun olarak üretiliyor.
Tabaklara hızlı erişim
Linero 2000 Askı ve Organizasyon Sistemi’nin bir parçası olan tabaklık, sıklıkla kullanıldığı için el altında ve göz önünde olması gereken tabaklara kolay erişimi sağlıyor. Hemen herkesin önemli günlerde kullanmak üzere özel takımlarından ayırdığı “gündelik” tabaklar için pratik olduğu kadar estetik bir çözüm sunan tabaklık, paslanmaz çelik malzemeden üretiliyor.
Dikey sistem
Mutfağında tabaklarını dolap içine dikey olarak dizerek yerleştirmek isteyenler için polistren malzemeden üretilen tabaklık hem dolap hem çekmece içinde kullanılmaya uygun. 500 mm çekmece rayları ile birlikte kullanılabilen tabaklık 60 mm yüksekliğinde ve çekmece iç genişliği ve derinliğine uygun olarak kesilebiliyor.
Alan değerlendirme
Paslanmaz çelik malzemeden üretilen tabaklık, mutfaklarda hem tabakları yıkadıktan sonra dizmek için kullanılabilen damlalık seti hem de en çok kullanılan tabakların el altında olmasını sağlayan pratik ve estetik bir yardımcıya dönüşüyor. Derinliği 240 mm olan tabaklık düz ve v şekilli parçaları sayesinde iki amaca da hizmet ederek, özellikle küçük mutfaklarda tezgah üzerindeki alanın en verimli şekilde değerlendirilmesini sağlıyor.
Bilgi için: 0216 590 02 20
Kaynak: www.kurumsalhaberler.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.