Hangi illerde kar yağışı olacak?

Türkiye sibirya soğuklarını yaşıyor. Her yerde yine kar var. Peki soğuk hava daha ne kadar sürecek?
Türkiye’nin batısında aralıklı kar devam ederken, bugün iç kesimlerde kuvvetli karayelle birlikte yoğun tipi ve kar yağışı var. Bugün Karadeniz’de de fırtına ile beraber kar yağışları görülüyor.
Bu gece batıda havanın açmasına bağlı olarak, kuvvetli don ve buzlanma olacak, Ege ve Akdeniz’de de zirai don tehlikesi var.
BEŞ BÜYÜK KENT MERKEZİ
İstanbul: Aralıklı kar yağışı var, Avrupa yakasında güneş de görülecek; ama bugün hava daha soğuk, gece kuvvetli buzlanmaya dikkat: sıcaklık -3 dereceye inecek.
Ankara: Kar yağışlı ve 1 derece,
İzmir: Güneşe rağmen, daha soğuk, sıcaklık 7 derece, gece 0 dereceye inecek, ayaz oluşacak.
Bursa: Aralıklı kar yağışlı.
Adana: 4 gün sürecek soğuma başladı.
MARMARA
Marmara’da geceki yoğun kar ve tipi hafifledi, hatta Trakya açıyor, kar; Bursa, Sakarya, Kocaeli ve Bilecik’te akşama dek sürecek. Sürücüler dikkat: bu gece yağışların kesilip, havanın açması kuvvetli buzlanma yaratacak. Gece Edirne -5, Çanakkale -3 dereceye inecek.
İÇ ANADOLU
İç Anadolu bugün yoğun kar ve tipinin etkisinde. Sıcaklık 0,1 derece. Rüzgar hissedilen sıcaklığı -7 dereceye kadar düşürüyor. Bugün en yoğun kar yağışı Sivas, Kayseri, Yozgat çevresinde var. Yarınki yağışlar ise hafif.
EGE
Ege’de bugün haftanın en soğuk günü, kıyılar açıyor ama güneşe rağmen, kuvvetli soğuk var. Bu gece zirai don riski artacak. İki gün Uşak, Kütahya ve Afyon’a aralıklı kar yağacak.
AKDENİZ
Bugün Akdeniz’de 4 gün sürecek soğuma başladı. Isparta, Burdur ve Kahramanmaraş’a hafif kar yağıyor. Diğer kentler sağanak yağmurlu. Yarın Diyarbakır’a da kar yağacak.
DOĞU ANADOLU
Doğu Anadolu’da bugün yeniden kar başladı, Perşembe daha fazla soğuma ile daha yoğun kar yağışları görülecek.
KARADENİZ
Karadenizliler dikkat: bugün fırtına var ve kuvvetli karayel havayı çok soğuttu, yağışlar kar ve tipiye dönüşüyor. Zonguldak’tan, Samsun ve Giresun’a kadar kıyılara dahi bugün kar yağacak. Trabzon’a ise kar perşembe günü ulaşacak.
Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.