HP' Firmalara Tasarruf Yöntemleri Satacak

Ekonomik kriz bir çok firmanın, gerilemesine neden oldu. Ancak HP bu kriz zararlı çıkmak yerine kendine yeni iş sağları geliştirdi. Peki, HP’nin krizden karşı kullandığı basıt ama etkili yöntem neydi?
Kriz bazı teknoloji, şirketlerine ağır darbeler verdi, bazıları ise bunu fırsat bilip teknolojilerini geliştirdiler. HP’de bunu yapan firmalardan birisi. Şirket, krizin etkilerinden kaçmak için, teknolojik bazlı çözümler üretti. Aslında ufak olan bu çözümler şirketin yüzde 30 tasarruf etmesini sağladı. Firmanın dünya üzerinde 86 Veri Merkezi (Data Center) varken, bu rakkamı 6 taneye indirdi. HP bunu yaparken, Veri Merkez’lerini, tek bir noktaya toparladı ve onları uzaktan yönetilebilir hale getirdi.
Aslında bu yöntem farklı platformlarla yıllardır bazı şirketler tarafından kullanılıyor. Ancak HP geliştirdiği yazılım ve teknik servisle, müşterilerini de, Data Center’lardan tasarruf etmesini sağlıyor. Firma, kendisinden bu konuda yardım isteyen kuruluşlara özel bir ekip yolluyor. Ekip veri depolanan yerleri denetliyor bazı bilgileri kaydediyor.
Daha sonra yaptıkları simülasyonla, oda içindeki sıcaklığın önümüzdeki 5 yıl içerisinde nasıl değişeceği hesaplanıyor. Firma, şirketlere basit dekorasyon ve soğutma yöntemleriyle nasıl tasarruf edebilecekleri konusunda yol gösteriyor. Bu şekilde HP müşterilerine yüzde 5 ile yüzde 30 arasında bir enerji tasarrufu yaptıracak. Ayrıca, şirket müşterilerine sıfırdan Data Center yaratması konusunda, akıl hocalığı yapıp enerji tasarrufunun en üst seviyede olmasını da sağlıyor.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.