HTC’den iki yeni Android telefon: HTC Legend ve HTC Desire

HTC Legend ve HTC Desire,,  kendinize ait gerçekten benzersiz bir mobil deneyim yaratma ve belirleme yeteneğinizi geliştirmek üzere yaratılan HTC Sense sayesinde Android 2.1 işletim sistemini bir adım öteye taşıyor.
 
Akıllı telefon tasarımı alanında dünya lideri HTC Corporation, HTC Legend ve HTC Desire modellerini duyurdu. HTC Legend ve HTC Desire, HTC Sense’in en yeni versiyonu ile çok daha gelişmiş bir görsel deneyim sunuyor ve sosyal ortamlarınızı yönetmenizde bütünleşik bir yol olan ‘Friend Stream’ ile Android’i farklı bir boyuta taşıyorlar.
HTC Legend
Yeni geliştirilmiş HTC Sense teknolojisi üzerinde çalışan HTC Legend, eklentisiz kompakt bir çerçeve halinde işlenmiş düz ve pürüzsüz yüzeye sahip tek alüminyum bloktan oluşan tasarımı ile göz dolduruyor. HTC Legend’ın dış görünüşü, nefes kesen 3,2 inç AMOLED HVGA ekranı ile tamamlanıyor. Geleneksel iztopunun yerini ise benzersiz tasarımını kesintiye uğratmaksızın rahat kullanımı desteklemeyi amaçlayan dar bir tuş ile çerçevelenmiş optik işaretleme birimi (joystick) almış. 
 
HTC Desire
HTC Desire; haberler, arkadaşlar, fotoğraflar, favori yerler ve bir mobil telefonda önemli olan tüm diğer şeyleri görsel olarak deneyimlemenin en zengin biçimi. Bugün için bir telefonda bulunabilecek en gelişkin ekrana sahip modellerden biri olan HTC Desire, geniş 3,7 inçlik AMOLED WVGA ekranı ile içerikleri ister fotoğraf, video, web taraması veya arkadaşlarınızın durum güncellemeleri olsun geliştiriyor ve zenginleştiriyor. 1 Ghz Snapdragon işlemciye sahip HTC Desire, üzerinde Adobe Flash 10.1 ile birlikte geliyor. HTC Legend modelinde olduğu gibi HTC Desire’da da optik işaretleme birimi bulunuyor.
HTC SENSE
HTC Sense, telefonun daha basit ve doğal bir biçimde çalışmasını sağlayan kişi odaklı bir kullanıcı deneyimi. Bu deneyim kişilerin nasıl yaşayıp, iletişime girdiklerini izleyerek ve dinleyerek geliştirilmiş üç temel prensip etrafında yoğunlaşıyor. “Benim Olsun”, “Yakınımda Kal” ve “Beklenmeyeni Keşfet” şeklinde özetlenebilecek bu temel prensipler, yeni HTC Sense deneyiminin de kilit öğeleri olmaya devam edecek. 
 
Yeni HTC Sense deneyimi, yine hayatınızdaki en önemli kişilerle girdiğiniz etkileşimleri geliştirmeye odaklanıyor. Bu deneyim Facebook, Twitter ve Flickr üzerindeki tüm sosyal iletişiminizi tek ve organize bir güncelleme akışında sorunsuz olarak bir araya getiren “Friend Stream” isimli yeni HTC uygulaması ve widget eklentisi ile başlıyor. Bu sayede arkadaşlarınızın neler yaptığına, hangi görüntü ve linkleri paylaştıklarına daha rahat yoğunlaşabileceksiniz. Friend Stream’e ek olarak kişiler, arkadaş grupları, iş arkadaşları veya sizin açınızdan önemi olan diğer özel sosyal çemberler altında organize edilebiliyor.
 
Yeni HTC Sense deneyimi ayrıca web tarayıcı, e-posta istemci ve diğer uygulamalara kapsamlı iyileştirmeler getiriyor. Bunlara ek olarak yeni HTC Sense versiyonunda, istenen ekranlara kolay ve hızlı geçiş yapılabilmesi için yedi sekmeli ekran görüntüsü ile yeni bir haber uygulaması ve widget eklentisi bulunuyor.   
 
HTC Legend, Nisan başından itibaren Vodafone aracılığı ile doğrudan kanallardan Avrupa’da piyasaya sunulacak. Asya da içinde olmak üzere dünyanın diğer yerlerinde pazara sunulması ise ikinci çeyrek dönemi başlarında olacak. HTC Desire ise belli başlı Avrupa ve Asya pazarlarında ikinci çeyrekten itibaren yaygın biçimde temin edilebilecek.
Basın bultenlerinden derlenmiştir

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.