i900 OMNIA ve i-8510 INNOV8 Eylül’de Türkiye’de

Samsung i900 OMNIA, iş dünyasına hitab ederken, i-8510 INNOV8 ise gelişmiş kamera teknolojisi, surround sesli sinematik videosu, mobil internet ve mobil oyun özellikleri ile fotoğraf çekmeyi ve multimedya uygulamalarını bambaşka bir boyuta taşıyor…


i900 OMNIA

Dokunmatik arayüzü sayesinde yeni Samsung i900 OMNIA, kullanıcıların Microsoft Outlook, PowerPoint, Excel ve Word gibi ofis uygulamalarını masaüstü bilgisayarlara benzer bir deneyimle kontrol etmelerine olanak veriyor. Windows Mobile 6.1 Professional İşletim Sistemini kullanan Samsung i900 OMNIA, kullanıcıların Microsoft Office dosyalarına yalnızca erişimine değil, bunun yanı sıra yeni dosyalar oluşturma ve mevcut dosyaları düzenlemelerine olanak veriyor. Samsung i900 OMNIA’nın dizüstü bilgisayarlara benzer optik faresi, menüler arası gezinmeyi kolaylaştırırken, tek elle konforlu bir kullanım sunuyor.
Samsung’un patentli TouchWiz kullanıcı arayüzü, veri ve metin girişini kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilen kısayol grafik ikonları sayesinde, kullanıcılar cep telefonlarını kullanma şekillerini kendi kişisel tercihlerine göre düzenleyebiliyor. Samsung i900 OMNIA’nın yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranı sezgisel tıklama, sürükleme ve bırakma işlemlerini ekrandaki Q-klavyesi sayesinde de yapabiliyor.
Samsung i900 OMNIA’da ayrıca otomatik fokus (AF), yüz ve gülümseme tanıma özellikleri ile otomatik panoramik çekim özelliklerini barındıran 5 Megapiksellik bir kamera bulunuyor. Ürünün 16 GB’lık cömert dahili hafızası dijital dosyalar için geniş depolama alanı sunuyor.
Geo İzleme uyguamalarını barımdıran GPS sistemi de i900 OMNIA’nın standart özelliklerinden biri.
i-8510 INNOV8
Samsung’un ilk 8 megapiksel kameralı cep telefonu olarak bilinen i-8510 INNOV8; Yüz Tanıma Modu, seçenek aktive edildiğinde sadece gülümsendiği an fotoğraf çeken Gülücük Yakala! ve yine aktive edildiğinde resmi çekmek için gözlerin açık olduğu anı yakalayan Göz Kırpma Modu gibi en son teknoloji görüntüleme uygulamaları kullanarak en değerli anlarını yakalamak ve saklamak için ideal. Kullanıcılar fotoğraflarını, videolarını ve müziklerini MovieMaker ve Story Board uygulamaları ile kişiselleştirebiliyor ve düzenleyebiliyor. Cep telefonu ayrıca dijital fotoğraf çerçevesi olarak da kullanılabiliyor ve kullanıcıların en beğendikleri fotoğrafları sergilemelerine olanak tanıyor.
8GB ya da 16GB dahili hafızaya sahip ve seçeneklerini daha da yükseltmek isteyen kullanıcılar için harici hafıza yuvası bulunan i-8510 INNOV8 yüksek miktarlarda verinin  depolanmasına olanak tanıyor.
Optik faresi ve 4 yönlü navigasyon tuşu sayesinde kullanıcılar PC’lerindeki gibi tarama yapabilirken, HSDPA yüksek hızlı Internet ve WiFi bağlantısı kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar rahat ve kesintisiz Internet’e  girmelerine olanak sağlıyor.
GPS teknolojisi ile donatılmış olan telefon navigasyon ve Geo-İzleme hizmeti de sunuyor. İşletim sistemi olarak ise i-8510 INNOV8 Symbian V9.3 kullanmakta.
i900 OMNIA ve i-8510 INNOV8, Eylül ayından itibaren Türkçe dil desteğiyle ülkemizde de satışa sunulacak.
Kaynak:

Önceki İçerikNokia N85
Sonraki İçerikSamsung M620 Ses Şifresi
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.