İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle, sosyal medya hayatımızın vazgeçilmez bir parçamız haline geldi. Vazgeçilmezlerimiz arasında ise İnstagram yer almaktadır. İnstagram, ücretsiz olarak video ve fotoğraf paylaşma uygulamasıdır. İlk sürümü Ekim 2010 da yayınlanan İnstagram uygulaması ilk olarak İOS tabanlı akıllı cihaz sahiplerinin kullanımına sunuldu. İOS kullanıcıları tarafından sevilen İnstagram uygulaması 2021 yılında Android telefonlar için Google Play Story’ de yerini aldı.

İnstagram Uygulamasında Nasıl Kayıt Açılır?

İnstagram uygulamasına kayıt olabilmeniz için öncelikle akıllı cihazınıza indirin.

Android telefonlar için; Google Play Story üzerinden İnstagram yazıp arattığınızda İnstagram logosu çıkacaktır karşınıza. İndir, yükle butonuna basarak indirebilirsiniz. Uygulama yüklenince açın. Uygulama açıldıktan sonra karşınıza İnstagram kaydol seçeneği çıkacaktır. İnstagram’a kaydol dedikten sonra karşınıza yeni ekran çıkacaktır. E-posta ile kaydolmak istiyorsanız e-posta yazan seçeneği tıklayın. Telefon numarası üzerinden kayıt olmak istiyorsanız telefon numarasını kullan seçeneğini tıklayın. Telefon numarasıyla kaydolmanız durumunda SMS ile onay kodunuz gelecektir. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirleyin. İleri tuşuna bastıktan sonra karşınıza çıkacak diğer ekran da profil resminizi belirleyebilir ve biyografinize yazı yazabilirsiniz.

IOS telefonlar için; Google Play Story üzerinden İnstagram yazıp arattığınızda İnstagram logosu çıkacaktır karşınıza. İndir veya yükle butonuna basarak indirebilirsiniz. Uygulama yüklenince açın. Uygulama açıldıktan sonra karşınıza İnstagram kaydol seçeneği çıkacaktır. İnstagram’a kaydol dedikten sonra karşınıza yeni ekran çıkacaktır. E-posta ile kaydolmak istiyorsanız e-posta yazan seçeneği tıklayın. Telefon numarası üzerinden kayıt olmak istiyorsanız telefon numarasını kullan seçeneğini tıklayın. Telefon numarasıyla kaydolmanız durumunda SMS ile onay kodunuz gelecektir. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirleyin. İleri tuşuna bastıktan sonra karşınıza çıkacak diğer ekran da profil resminizi belirleyebilir ve biyografinize yazı yazabilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır.

İnstagram dondurabilmeniz için öncelikle Instagram.com’ a giriş yapmalısınız. Daha sonra sağ üst köşede profili düzenle kısmına tıklayın.  Ekranın en aşağısında, sağ alttaki hesabımı geçici olarak kapat’ a tıklayın. Karşınıza “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapmanız gerekmektedir seçim yaptıktan sonra şifrenizi tekrar girmeniz gerekiyor.  Geçici Olarak Kapat’ a tıklayarak hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

Hesabınızı geri açmak istiyorsanız telefonunuzdaki İnstagram uygulaması üzerinden kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak hesabınızı yeniden aktif hale getirebilirsiniz.

İnstagram Hesap Silme

İnstagram uygulamasını kullanan kullanıcı sayısı her yıl artarken, fotoğraf ve video paylaşım yeri olan instagramdan ayrılmak istiyor. Çeşitli nedenlerle hesaplarını silmek isteyen kullanıcılar, İnstagram hesap silme nasıl yapılır? diye soruyor.

İlk olarak İnstagram hesap sil sayfasına gidin. Karşınıza çıkacak hesabını neden siliyorsun? Sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapmanız gerekmektedir seçim yatıktan sonra şifrenizi tekrar girin. Hesabımı kalıcı olarak sil’ e tıkayın ve hesabınız kalıcı olarak silinir. İnstagram hesabınız silinince aynı kullanıcı ismiyl kaydolamazsınız.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.