İnternetten bankaya her girişte ayrı şifre

İnternet bankacılığında tek kullanımlık şifre dönemi başlıyor. Uygulama başlama tarihi ise..
Yeni yıldan itibaren İnternet Şubesi’ne girişte müşteri numarası, parola ve şifre bilgilerinize ek olarak ‘’Tek Kullanımlık Şifre” istenecek. Ayrıca yeni yılda IBAN kullanmak da zorunlu olacak.
İnternet Şubesi’ne girişlerinde “Tek Kullanımlık Şifre” uygulaması 1 Ocak 2010 tarihi itibariyle BDDK tarafından yasal olarak zorunlu hale getiriliyor.
Türkiye’deki tüm bankaları kapsayan bu uygulama ile, İnternet Şubesi’ne girişinizde, müşteri numarası, parola ve şifre bilgilerinize ek olarak ‘’Tek Kullanımlık Şifre” girmeniz istenecek.

1 Ocak’tan itibaren, SMS ile giriş şifresi uygulamasını kullanabilmeniz için, bankaya kayıtlı en az bir güncel cep telefonu numaranız olması gerekiyor.
İşlemlerin aksamaması için bankanıza kayıtlı ve güncel bir cep telefonunuz olduğunu en geç 01.01.2010 tarihine kadar teyit etmeniz gerekiyor.
IBAN ZORUNLULUĞU GELİYOR
Yeni yılda IBAN kullanımı da zorunlu hale geliyor. 1 Ocak 2010’dan itibaren bankalar aracılığıyla yurtiçi ve yurtdışına para tranferi yapmak için de IBAN almak zorunlu olacak.
Bankada hesabı bulunanlar, şubelere giderek ya da bankalarının internet sayfaları aracılığıyla IBAN numarasını alabilecek.
Yılbaşından itibaren Avrupa ekonomik alanındaki ülkelere ya da yurtiçinde bir hesaba para transfer etmek istediğinizde 26 haneden oluşan IBAN numarası kullanılacak.
EFT işlemleri için de IBAN gerekecek. IBAN, sadece kredi kartı ödemelerinde ve isme yapılan para transferlerinde gerekli olmayacak.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.