iPhone 3.0 geliyor

Apple popüler mobil iletişim cihazı iPhone için 3.0 sürüm numaralı yazılımı önümüzdeki hafta tanıtacak. Bakalım kullanıcıların beklediği özellikleri sunacak mı.
Apple tarafında geliştirilerek dünya çapında büyük bir satış başarısı yakalayan iPhone’un işletim sisteminin yeni versiyonu 17 Mart’ta hizmete sunulacak. Önceki iPhone güncellemelerinde sunulan dikkate değer değişiklikler bulunuyordu. Örneğin 2.0 ile birlikte AppStore ve Exchange desteğinin eklenmesi buna en iyi örneklerden. Dolayısıyla 17 Mart’ta sunulacak olan 3.0 versiyon yazılımın da büyük yenilikler ve güncellemeler sunması bekleniyor. Mayıs ayı gibi cihazlara yüklenebilir hale geleceği, tahmin edilen yazılımdan kullanıcıların beklentisi büyük.
Yapılan tahminler ve kullanıcıların talepleri doğrultusunda iPhone 3.0 yazılımında sunulması muhtemel özellikler şöyle:
– MMS desteği: Üçüncü parti yazılımlarla çözülen MMS sorunu, şirket tarafından resmen cihaza eklenebilir. Cihazın dünya çapında yaygınlaşması ve bazı ülkelerde MMS kullanımının çok yaygın olması bu hamleyi getirebilir.
– Anlık bildirim: Bir uygulamayı, örneğin anında mesajlaşma servislerie ait birini, kullanırken e-posta, çağrılar gibi uygulama simgesinde bildirim yapılması.
– Modem (bluetooth tehtering): iPhone’u bilgisayarımıza bluetooth üzerinden modem olarak tanıtıp internete bağlanma imkanı. Gerçek olması en muhtemel özelliklerden biri.
– Kopyala-yapıştır: Herhangi bir yerde ve/veya internet tarayıcısı içeriğinden metin kopyalama ve yapıştırma imkanı.
Kaynak: www.cnetturkiye.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.