İşte ihaleye çıkacak 52 santral

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı 52 hidroelektrik santralinin özelleştirilmesi için yarın ilana çıkacak.
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Elektrik Üretim A.Ş’ye ait 19 gruba ayrılan 52 adet akarsu santralinin işletme hakkı verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesi için yarın ilana çıkacak.
ÖİB yetkililerinden edinilen bilgiye göre, söz konusu santraller için teminat tutarı 150 bin dolar ile 3 milyon dolar arasında değişiyor.
Söz konusu özelleştirme ihalesi için son teklif verme tarihi de 19 Şubat 2010 olacak.

İhale, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek.
İhaleye konu her bir grup için tek teklif verilecek. Söz konusu grup içinde yer alan santraller için ayrı ayrı teklif verilemeyecek ve verilen teklif herhangi bir şartı içeremeyecek.
Tanıtım dokümanı ve ihale şartnamesi 1500 dolar bedelle yarından itibaren ÖİB’den temin edilebilecek.
Tanıtım dokümanında yer alan bilgiler de dahil olmak üzere, ihaleye teklif verme öncesinde bilgi almak ve mevcut durum tespiti yapmak üzere, teklif sahiplerine 28 Aralık 2009-5 Şubat 2010 tarihleri arasında santral ziyaretlerinde bulunma imkanı sağlanacak. Teklif sahipleri bu ziyaretler için en geç 25 Ocak 2010 tarihinde saat 16.00’ya kadar İdare’ye başvurabilecek.
Katılımcıların ihaleye teklif verebilmeleri için teklif verecekleri her grup için ayrı ayrı belirlenmiş olan geçici teminatı vermeleri gerekecek.
Teklifler, en geç 19 Şubat 2010 Cuma günü saat 16.00’ya kadar verilecek.
Bu arada, söz konusu santraller şöyle:
”İznik-Dereköy, İnegöl-Cerrah, M.Kemalpaşa-Suuçtu (1.Grup), Haraklı-Hendek, Pazarköy-Akyazı, Bozüyük (2.Grup), Kayaköy (3.Grup), Kovada 1, Kovada 2 (4.Grup), Turunçova-Finika (5.Grup), Anamur, Bozyazı, Mut-Derinçay, Silifke, Zeynel (6.Grup), Bozkır, Ermenek, Göksu (7.Grup), Dere, İvriz (8.Grup), Kayadibi (9.Grup), Bünyan, Çamardı, Pınarbaşı, Sızır (10.Grup), Değirmendere, Karaçay, Kuzuculu (11.Grup), Koyulhisar, Ladik-Büyükkızoğlu (12.Grup), Besni, Derme, Erkenek, Kernek (13.Grup), Bayburt, Çemişgezek, Girlevik (14.Grup), Esendal, Işıklar ‘Visera’ (15.Grup), Çağ Çağ, Otluca, Uludere (16. Grup), Adilcevaz, Ahlat, Malazgirt, Varto-Sönmez (17.Grup), Engil, Erciş, Hoşap-Zeyne, Koçköprü (18.Grup), Arpaçay-Telek, Kiti (19. Grup).”
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.