İşte Millilerin 2012'deki rakipleri

Türkiye, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2012), (A) Grubu’nda Almanya, Avusturya, Belçika, Kazakistan ve Azerbaycan ile eşleşti.
Polonya ve Ukrayna’nın ortaklaşa düzenleyeceği 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2012) grup eleme maçlarının kuraları, Polonya’nın başkenti Varşova’da çekildi. Kültür ve Bilim Sarayı’ndaki kura çekimine, Türkiye 2. torbadan katıldı.
İŞTE EŞLEŞMELER
A Grubu: Almanya,Türkiye,Avusturya, Belçika, Kazakistan, Azerbaycan
B Grubu: Rusya, Slovakya, Slovakya, İrlanda Cumhuriyeti, Makedonya, Ermenistan, Andora, Ermenistan
C Grubu: İtalya Sırbistan, Kuzey İrlanda, Slovenya, Estonya, Faroe Adaları
D Grubu: Fransa, Romanya, Bosna Hersek, Belarus, Arnavutluk, Lüksemburg
E Grubu: İsveç, Finlandiya, Macaristan, Moldova, San Marino
F Grubu: Yunanistan, İsrail, Letonya, Gürcistan, Malta
G Grubu: İngiltere, İsviçre, Bulgaristan, Galler, Karadağ
TÜRKİYE’NİN GURUBUNA İLİŞKİN İLK YORUMLAR
Rıdvan Dilmen çekilen kuraya ilişkin “Almanya ve Rusya’nın çıkmasını istiyordum. Türkiye ve Almanya grup liderliğine oynar” dedi.
Hakan Şükür çekilen kurayla ilgili “Almanya ve Türkiye’nin favori olduğu bir grup gibi görünüyor ama Azerbaycan ve Kazakistan maçlarının daha zor geçeceğini düşünüyorum. Rakiplerin aşırı konsantrasyonu ve Azerbaycan’ın çıkışta olması nedeniyle…”
Hakan Ünsal: “Liderliği oynayacağımız, Almanya ile kafa kafaya oynayacağımız bir grup. Beklentilerin üzerinde performans gösterecek tek takım Belçika olur”
NOTLAR
Eleme maçları, Eylül 2010-Kasım 2011 tarihleri arasında uluslararası maç takvimine denk gelen cuma-cumartesi ya da salı günleri yapılacak.
Bu maçlar sonunda gruplarını birinci sırada tamamlayan takımlar ile en iyi puana sahip ikinci takım, ev sahibi ülkeler Polonya ve Ukrayna ile birlikte finallere direkt katılmaya hak kazanacak. Gruplarını ikinci sırada bitiren 8 takım arasında 11-12 ve 15 Kasım 2011 tarihlerinde çift maçlı eleme sistemine göre oynanacak maçlar sonunda finallere yükselecek son 4 takım belirlenecek.
Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.