İşte Türkiye'nin Eurovizyon şarkısı

Oslo’da düzenlenecek 55. Eurovizyon Şarkı Yarışması’nda, Türkiye’yi Manga grubu temsil edecek. İşte o şarkı;
TRT Tepebaşı Stüdyosu’nda, Manga grubu üyelerinin de katılımıyla Eurovizyon şarkısının tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Manga grubunun Türkiye’yi ”We Could Be The Same” adlı İngilizce şarkıyla temsil edeceğini söyledi.
Norveç’in başkenti Oslo’da 25-29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 55. Eurovizyon Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi ”We Could Be The Same” adlı şarkıyla temsil edecek Manga grubu, şarkıyı seslendirdi.
TRT Tepebaşı Stüdyosu’nda, Eurovizyon şarkısının tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Manga’yı, yapılan ankette en çok oy alan grup olduğu için seçtiklerini hatırlattı.
Bu yıl oylamada bazı farklılıklar olacağını ve bunun Türkiye’nin lehine olabileceğini dile getiren Şahin, ”Umarım Manga, şarkısı ile birinci olur” dedi.
400 BİN TL BÜTÇE
Manga grubunun kendilerine üç şarkı teslim ettiğini ve tecrübeli komisyon tarafından bunların içinden birinin seçildiğini belirten Şahin, gönlünden geçenin Türkçe bir parça olduğunu, ancak grubun İngilizce parça seçtiğini, gruba gerek şarkı gerekse kıyafetler konusunda bir müdahaleleri olmadığını söyledi. Şahin, yarışma için 400 bin TL civarında bütçeleri olduğunu ve sponsorluk teklifleri geldiğini kaydetti.
Önemli olanın, yarışmada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek olduğuna dikkati çeken Şahin, yarışmada sadece müzik yaparak birinci olunamayacağını bilmek gerektiğini, yarışmadaki oylamaların önemli olduğunu anımsattı.
TRT’nin müzik kanalı bulunduğunu da hatırlatan Şahin, bu kanalda Manga’nın tarzına uygun müzik yapıldığını, grubun düzenli program yaparak kariyerlerine artı bir değer katabileceğini de ifade etti.
”ÇOK GÜZEL BİR ŞARKI YAPTIK”
Manga grubunun solisti Ferman Akgül de TRT’nin, teklifin başından bu yana kendilerine sıcak ve ilgili davrandığını dile getirerek, ”İnandığımız ve sevdiğimiz bir şarkı yaptık. Çok güzel bir şarkı yaptık. Amacımız, ülkemizi, kendimizi ve müziğimizi doğru temsil etmek” diye konuştu.
Şarkının içindeki mesajı dinleyicilere bıraktıklarını da ifade eden Akgül, ama sevgi ve birbirine güvenme temasının var olduğuna dikkati çekti.
”Oraya birinci olmak için gidiyoruz” diyen Akgül, şarkının İngilizce ya da Türkçe olmasının değil, şarkıda ne söylediklerinin önemli olduğunu, duyulduğu anda herkesin anlamasını istedikleri için şarkıyı İngilizce seçtiklerini kaydetti.
Kaynak ve devamı için: TIKLAYIN

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.