İşte yeni Honda City

Honda, Autoshow fuarında ilk kez tanıttığı yeni City modelini yola çıkardı. İşte o araba…

Otomotiv, bütün dünyada krizden en çok etkilenen sektörlerden biri olsa da yeni modeller bir bir pazara sunulmaya devam ediyor. Özellikle sonbaharda yapılan Autoshow fuarında tanıtılan yeni modellerin satışa sunulmasıyla durgunluğun bir parça azaltılması hedefleniyor. Kısa bir süre önce yola çıkan Opel Insignia ve Toyota Avensis’in ardından Honda da fuarda ilk kez tanıttığı yeni City modelini yola çıkardı.
Önce ki modelle Türkiye’de 13 binden fazla müşteriye ulaşan modelin yeni versiyonu yine filodan çok perakende müşterileri hedefliyor.
Dış tasarımda gerilmiş bir yay ve fırlamaya hazır bir ok siluetini andıran otomobil eskisine oranla köklü değişiklere uğramış. Önde logonun da içinde bulunduğu ızgara, görsel olarak geniş bir algı oluşturarak, farlarla birlikte tek bir hat içinde yanlara uzanırken motor kaputu üzerindeki iki çizgi ise otomobilin akışkan görünümüne katkı sağlamış. Arka tarsım da aerodinamik bir görünüm sergileyen stoplar oldukça iddialı ve şık duruyor.
İç mekânda kullanılan renk ve malzemeler, yolcuların araca binmelerinden itibaren rahatlayıp, dinlenmelerini sağlayan bir alan oluşturmak üzere “Klas Salon” olarak adlandırılmış. Honda’yı kompakt sedan sınıfında temsil edecek yeni City, 1.4 lt i-VTEC benzinli motorla yola çıkarken 4 farklı donanıma sahip olacak. 32 bin 300 TL başlangıç fiyatıyla yola çıkan otomobilin dizel versiyonlarının üretilmesi düşünülmüyor.
kaynak

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.