Kahve Dünyası “İstanbul 2010”a lezzet katıyor

Kahve Dünyası, “2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti” projesine destek veriyor. İstanbullular proje kapsamında kentin merkez noktalarına kurulacak Mini Kahve Dünyaları’nda İstanbul 2010 özel çikolata ve kahvelerini bulabilecekler.
Kahve Dünyası, İstanbul’u tüm Avrupa’nın göz bebeği yapacak olan “İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti” projesine değer katmaya hazırlanıyor. Binlerce yıllık eşsiz kültürel mirası ve modernleşen çehresiyle “dünyanın en ilham verici şehri” olarak konumlandırılan İstanbul’u gerçek anlamda bir kültür başkenti yapacak olan “İstanbul 2010”da, Kahve Dünyası da bir Türk markası olarak yer alıyor.
Kahve ve çikolataları ile sektörün önde gelen markalarından biri haline gelen Kahve Dünyası, Türk kahvesinin tüm dünyada hak ettiği yerde olabilmesi için üstlendiği misyonu, “İstanbul 2010” projesine de ciddi anlamda destek vererek sürdürüyor.
Kahve Dünyası “İstanbul 2010”u; Avea, Microsoft, Çırağan Palace Kempinski, The Marmara Hotels & Residences, Ptt gibi kurumlarla birlikte çözüm ortağı olarak; Nadir Metal Rafineri ve Swatch gibi kurumlarla birlikte de fon ortağı olarak destekliyor.
Proje kapsamında İstanbul’un merkezi noktalarında kurulacak olan Mini Kahve Dünyaları’nda İstanbullular kendilerine birer kahve molası verirken, proje hakkında da bilgi edinebilecekler. Hem Kahve Dünyası mağazaları ve hem de Mini Kahve Dünyaları’nda, başta özel çikolata ve kahveler olmak üzere, proje için üretilmiş ürünlerin satışı yapılacak.
Kahve Dünyası’nın bir yıllık çalışma sonunda ürettiği ürünlerin görsel tasarımları, kendi dallarında isim yapmış endüstriyel tasarımcı Yeşim Bakırküre ve tasarımcı Bülent Erkmen tarafından hazırlandı.
Proje için üretilen kahveler; Türk kahvesi ve filtre kahve olmak üzere iki farklı çeşitte hazırlandı: “İstanbul 2010 Filtre Kahve Özel Harman” 100 ve 250 gramlık paketlerde satılırken, “İstanbul 2010 Türk Kahvesi Özel Harman” 100 gramlık ambalajlarda edinilebilecek.
“İstanbul 2010” logolu tablet çikolatalar; bar, kare ve dikdörtgen olmak üzere üç farklı boyda hazırlandı:
• İnce uzun bar çikolatayı sütlü veya bitter olarak,
• Kare çikolatayı; fındık, fıstık, badem, krokan, pirinç patlağı, kuru kayısı çeşnisi ile sütlü veya bitter alternatifleriyle;
• Dikdörtgen çikolatayı ise fındık, fıstık, badem, krokan, pirinç patlağı ve kuru üzüm çeşnisi ile yine sütlü veya bitter alternatifleriyle almak mümkün olacak.
Bir Türk markası olarak, bu büyük kültür projesinde yer almaktan dolayı mutluluk duyan Kahve Dünyası, “İstanbul 2010”u kentin eşsiz kültürel mirasına hak ettiği saygıyı sunabilmek için de bir fırsat olarak görüyor.
Kaynak: www.kurumsalhaberler.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.