KPSS hazırlıkta öğrencilere tam destek

KPSS hazırlıkta öğrencilere müjde! Aradığınız ve ulaşamadığınız ver bilgiye buradan ulaşabileceksiniz!
KPSS hazırlıkta öğrencilere müjde. Türkiye’nin en büyük kpss sitesi olan www.kpsscafe.com sitesi tekrar yayın hayatına başladı.
Sitede kpss hakkında merak ettiğiniz herşeyi öğrenebilir, ders notlarından çalışabilir,soru bankalarından test çözebilir , her dersin videolu konu anlatımlarını izleyebilirsiniz.
Ayrıca daha önceki yıllarda çıkmış kpss sorularına ve çözümlerine bakabilirsiniz. Forum sayfasında ise çözemediğiniz soruları sorup çözüm arayabilirsiniz.Sitede A grubu, B grubu ve Eğitim bilimleri için konu başlıkları da mevcuttur.
KPSS Nedir ?
KPSS test tekniğine dayalı sınavdır. Bu sınavlarda başarılı olmak test çözme becerisi kazanmayı gerektirir. Çünkü bu sınava müracaat eden aday sayısı her yıl artmakta kontenjanlarda sınırlı kalmaktadır.Yani kazanmak her yıl bir
önceki yıla göre daha da güçleşmektedir. Bu güçlüğün üstesinden gelmek için adayın sınav süresince yaptığı netlerin yüksek olması gerekir.Test tekniğine dayalı sınavlarda başarısızlığın nedeni genellikle bilgi eksikliğinden değil, sorulara yaklaşım tarzından veya soru sitiline aşina olmamaktan kaynaklanır.Test tecrübesi sınav sonucunu etkileyen en önemli etkenlerdendir. Test çözme tekniğini iyi bilmek istenen sonucun alınmasını büyük oranda sağlayacaktır.
Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.