LED Ürünlerin Popülaritesi Çoğalıyor

LED panellerin gelmesiyle birlikte LCD’lerin popülaritesi azalmaya başladı. Firmalar bu yeni ürünlerini tüketicilerin gözüne sokmak için elinden geleni yapıyor.
Uzak doğuda birçok LCD ve LED panel üreticisi firma var. Ve bu firmalar birçok monitör ve TV satıcısına ürün veriyor. Asustek firması da LCD monitör satan firmalar arasında yer alıyor. Firma LED panellerin popülaritesinin günden güne arttığını görünce bu pazarda yerni almak istedi ve uzak doğunun büyük LED ve LCD panel üretici firmalarından biri olan Chi Mei firmasıyla anlaştı. Bu iki firmanın ilk ürünü 2010 yılının ilk aylarında kullanıcıların beğenisine sunulacak.
 
LED monitörler için ilk atak yapan firma ise Samsung. Hali hazırda çıkarmaya hazırlandığı 23 inç büyüklüğe sahip monitörü Eylül ayı içersin satışa çıkacak. Panel üreticileri LED panellerin fiyatlarının 3 yıl içersinde LCD’ler seviyesine ineceğini düşünüyor. Bu yılın sonuna doğru ise ürünlerin fiyatları yüzde 10 dolayında azalacak. Ekran araştırma istatistiklerine göre, LED panele sahip ürünlerin 2010 yılında dünya genelinde 30 milyon adetin üzerinde satılacağı tahmin ediliyor.
 Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.